Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunGTA 5’in PS5 ve Xbox Series X/S Sürümü Ayrıntıları Açıklandı

GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X/S Sürümü Ayrıntıları Açıklandı

GTA 5 ve GTA Online, 15 Mart 2022 tarihinde yeni nesil konsollar PS5 ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Rockstar Games tarafından yayınlanan blog yazısına göre GTA 5 ve GTA Online, yeni nesil konsollarda PC sürümünden daha yüksek kalitede görseller ve yeni grafik modları içerecek. Yeni sürümde, her biri görsel sunumun belirli bir yönüne odaklanan toplam 3 grafik modu bulunacak. Bu modlardan biri olan Sadakat Modu, 30 FPS’i hedefleyen doğal 4K çözünürlüğe kadar en yüksek görsel kaliteye odaklanıyor. Performans Modu, yüksek 4K çözünürlük ve 60 FPS ile son derece duyarlı oyun sağlamak için kare hızına öncelik veriyor. Bunun yanı sıra yeni sürüm, Ray Tracing ile eşleştirilmiş, yükseltilmiş 4K çözünürlük sağlayan bir Performance RT Modu’na da sahip olacak.

GTA 5 yeni nesil konsol sürümü, daha hızlı yükleme süreleri, artan nüfus ve trafik çeşitliğinin yanı sıra artan bitki örtüsü, iyileştirilmiş aydınlatma ve gölgeler dahil olmak üzere genel olarak iyileştirmeler sunuyor. Rockstar, bunun gelişmiş kenar yumuşatma, hareket bulanıklığı ve son derece ayrıntılı yeni patlamalar, yangın ve daha fazlasını içeren eksiksiz bir görsel revizyon olacağını iddia ediyor. PS5’teki GTA 5 ve Online, hava etkileri, yön hasarı, engebeli yol yüzeyleri, patlamalar ve çok daha fazlası için yeni hisler içeriyor. Oyunlar ayrıca, PS5’te Tempest 3D konumsal ses ve Xbox Series X/S’de Spatial Sound kullanan sürükleyici ses içeriyor.

Şinasi Kaya: GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X/S Sürümü Ayrıntıları Açıklandı 1

Bunların yanı sıra GTA Online, yeni nesil konsollarda bir dizi yeni araç ve Los Santos Car Meet- Hao’s Special Works’e yeni bir ekleme içeriyor. Mağaza, sınıfının en iyi araç yükseltmeleri, özel olarak değiştirilmiş araçlar kullanan yeni bir “Yarış” sınıfı ve Hao’s Special Works zaman denemelerinin haftalık rotasyonu ile ilgilenecek. GTA 5’in yeni nesil sürümü, 15 Mart’tan sonra ücretli bir şekilde bağımsız bir oyun olarak sunulacak ve ilk 3 ay boyunca ücretsiz olarak oynanabilecek.

GTA 5 ve GTA Online için ayrıca, Career Builder adlı yeni bir özellik de duyuruldu. Yeni özellik, özellikle yeni oyuncular veya yeni bir başlangıç için karakterlerini sıfırlamak isteyen herkes için tasarlanmış. Bu özellik ile oyuncular, ticari mülkler, araçlar ve silahlar dahil olmak üzere temel özellikleri seçebilmek için 4.000.000 GTA$’lık bir kazanç elde edecekler. Bunun yanı sıra oyuncular, artık GTA 5 Hikaye Modu ve Online ilerlemelerini Rockstar Games Social Club’a aktarabilecekler.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar