Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaOyunGTA 6'ya 2 Milyar Dolar Harcandığı İddia Edildi: Tüm Zamanların En Pahalı...

GTA 6’ya 2 Milyar Dolar Harcandığı İddia Edildi: Tüm Zamanların En Pahalı Eğlence Ürünü Olabilir

Rockstar’ın geçen yıl resmen duyurduğu GTA 6, şüphesiz oyun dünyasının en çok beklediği oyun. Henüz ne zaman çıkacağı bilinmeyen yapım hakkında son zamanlarda birçok iddia görüyorduk. Bu söylentiler arasına bugün bir yenisi daha eklendi.

Son birkaç gündür birçok oyun odaklı Twitter kullanıcısı, yeni GTA oyununun bütçesiyle ilgili bazı iddialar ortaya attı. Bu iddialara göre Rockstar, GTA 6 için 2 milyar dolar harcama yaptı. Kullanıcılar, kaynak olarak oyundan 90 klibi sızdıran hacker’ı gösteriyor.

Eğer bu iddia doğruysa GTA 6, şu ana kadarki en pahalı eğlence ürünü olacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Gta 6'Ya 2 Milyar Dolar Harcandığı İddia Edildi: Tüm Zamanların En Pahalı Eğlence Ürünü Olabilir 1

Öncelikle GTA 6’nın bütçesiyle ilgili ilk kez bir iddia görmüyoruz. Birkaç ay önce, oyunun 1 milyar dolardan fazla paraya mâl olduğuna dair söylentiler dolaşmaya başlamıştı. Ancak şimdi çıkan bilgiler, Rockstar’ın yapıma çok daha fazla para harcadığını ortaya koydu.

Eğer iddia doğru çıkarsa oyunun, tüm zamanların pahalı eğlence ürünü olacağı söyleniyor. Ayrıca, oyunun 2014 yılından beri geliştirildiği ve 2 milyar dolarlık bütçenin tüm harcamaları kapsadığı da gelen bilgiler arasında. Yani bu para hem geliştirilme hem de pazarlama süreci için harcanmış.

2 milyar doların bir iddia olduğunu, herhangi bir resmi açıklamaya dayanmadığına tekrar vurgu yapalım. Doğru olsun olmasın, çıkan sızıntıların hepsi oyuncuları GTA 6 için daha da heyecanlandırıyor.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar