Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOyunHasbro, Microsoft'un Activision Satın Alımının Ardından Transformers Oyunlarının Tekrar Canlanmasını İstiyor

Hasbro, Microsoft’un Activision Satın Alımının Ardından Transformers Oyunlarının Tekrar Canlanmasını İstiyor

Uzaylı robotların fantastik hikayelerini anlatan Transformers’ın, oyuncu kitlesi tarafından çok popülariteye sahip olmayan birkaç video oyunu bulunuyor. Yurt dışında yine niş bir kitlesi var olan oyunlar muhtemelen ülkemizde hiç bilinmiyordur.

İşte bu oyunların yapımcısı Hasbro, oyunlarının bu durumdan çıkmasını ve popüler hale gelmesini, yani tekrar canlanmasını istiyor. Bunun yolunun da Microsoft’un Activision satın alımından geçtiğini düşünüyorlar.

“Transformers oyunları Xbox konsollarına ve Xbox Game Pass’e gelmeli”

Geçtiğimiz Cuma günü San Diego Comic Con’da gerçekleşen bir röportajda bir hayran, Transformers oyunlarının yaratıcısı Hasbro’ya birtakım sorular sordu. Yeni filmler ve yeni çıkacak Transformers oyuncaklarının ardından en önemli konu, Hasbro’nun Activision tarafından yayınlanan Transformers oyunlarını Xbox Series X ve Xbox Series S’de Xbox geriye dönük uyumluluk yoluyla oynatmak istemesi.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla birlikte Activision’ın geriye dönüp arşivlerini tarayarak bu Transformers oyunlarını yeniden piyasaya sürmesi, özellikle yeni bir film çıkacaksa o zaman piyasaya sürmesi pek muhtemel.

Activision tarafından yayınlanan Transformers oyunları şunlar:

  • Transformers: War for Cybertron
  • Transformers: Fall of Cybertron
  • Transformers: Devastation
  • Transformers: The Game
  • Transformers: Revenge of the Fallen
  • Transformers: Dark of the Moon
  • Transformers: Rise of the Dark Spark

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar