Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaOtomobilHepsi yıl sonuna özel! İndirime giren araba modelleri!

Hepsi yıl sonuna özel! İndirime giren araba modelleri!

2020 yılından bu yana sıfır araba fiyatları daima olarak yükseliyordu. Aslında bunun yurt içi ve yurt dışı olmak üzere farklı nedenleri vardı. Yurt dışı nedenleri kısmında pandemi nedeniyle çip krizinin ortaya çıkması ve böylelikle araba üretiminin durması yer alıyordu. Sıfır araba bulmanın samanlıkta iğne aramaya benzediği bu devirde doğal olarak ülkemize de otomobil gelememiş ve bu da fiyatların artmasında değerli derecede rol oynamıştı.

Yurt içi sebepleri kısmına göz attığımızda birinci olarak TL’nin süratli halde bedel kaybetmesi karşımıza çıkıyor. Bu devirde TL’nin pahası dolar ve euro karşısında çok kısa müddette süratli formda eridi ve bu da sıfır araba dünyasında fiyatların artmasına neden oldu.

Şimdilerde ise tüm bunları geride bıraktık ve nihayet çip krizi sona erdi. Artık sıfır araba kıtlığı diye bir durum yok. Bu da arz kısmında rastgele bir sorun kalmadığı manasına geliyor ve fiyatların geriye çekilmesini sağlıyor. Ayrıyeten TL’deki paha kaybı da biraz olsun durdu. İşte bu sebeplerin yanı sıra yıl sonunun da geliyor oluşu, bayileri kampanya yapmaya itiyor.

Hepsi yıl sonuna özel! İndirime giren araba modelleri!

Stoklarını eritme noktasında en istekli firma, Seat diyebiliriz. Ibiza modelinde tam 25.000 TL’lik indirim yapan şirket, kelam konusu arabası geçtiğimiz ay 795.000 TL’den satılıyordu. Şimdilerde ise bu fiyatın 770.000 TL’ye indiğine şahit oluyoruz.

Satış gayelerini tutturmak isteyen bayilerin kampanya yaptığı bir öteki model ise Seat Leon. Bilhassa de genç kullanıcı kitlesini hedefleyen Leon, Kasım ayında 1.245.000 TL’den tüketicilere sunuluyordu. Aracın Aralık fiyatı ise 1.190.000 TL’ye gerilemiş durumda ki bu da 55.000 TL’lik devasa bir indirime işaret ediyor.

İndirim kampanyasına dahil olan bir öbür araç ise Seat Ateca. Markanın SUV dünyasındaki temsilcisi olan Ateca, Kasım ayında 1.515.500 TL’den satılıyordu. Modelin fiyatı şu günlerdeyse 45.500 TL birden düşerek 1.470.000 TL’ye kadar geriledi.

Seat bu üslup dev kampanyalar yaparken öteki markalar da fiyatlarını sabitlemiş durumda. Chery, Skoda ve daha pek çok şirket, stoklarını eritmek için sabit fiyatlarla yoluna devam ediyor. Şayet siz de bu indirimlerden yararlanmak istiyorsanız bayileri gezebilir ve yıl başı gelmeden fırsatları değerlendirebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar