Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaOtomobilCybertruck'ın birinci kaza raporu: İnternete düştü

Cybertruck’ın birinci kaza raporu: İnternete düştü

Son vakitlerde Tesla’nın Cybertruck modeli, bir Reddit kullanıcısının paylaştığı kaza fotoğraflarıyla tekrar gündeme geldi. Fotoğraflarda, 2009 model Toyota Corolla’nın 17 yaşındaki bir şoför tarafından kullanılırken önemli hasar aldığı görülüyor. Buna rağmen, Cybertruck neredeyse ziyan görmemiş üzere görünüyor. Lakin fotoğrafların açısı, Cybertruck’ın hasarlarının tam olarak anlaşılmasını güçleştiriyor.

Bu kaza, Kaliforniya’nın Palo Alto kentindeki Skyline Bulvarı’nda gerçekleşti. The Verge’in raporuna nazaran, Mashable, Kaliforniya Karayolu Devriyesi ile temasa geçti ve kaza hakkında bilgi aldı. 28 Aralık 2023’te mahallî saatle 14:05 civarında meydana gelen kazada, Toyota Corolla’nın bilinmeyen bir süratte güneye gerçek ilerlerken sağa dönmesi ve yolun sağ tarafındaki toprak bir sete çarpması sonucu tekrar yola dönerek kuzeye giden bir Tesla Cybertruck ile çarpıştığı belirtildi.

Cybertruck’ın birinci kaza raporu: İnternete düştü

Otomotiv uzmanları, Cybertruck’ın güvenlik problemleri konusunda telaşlarını lisana getirdi. Reuters’a nazaran, tehlike yalnızca şoför için değil, yayalar ve öteki araçlar için de kelam konusu. George Washington Üniversitesi’nden otomotiv güvenliği profesörü Samer Hamdar, Cybertruck’ın kaza esnasında darbeyi emebilecek “kırılma bölgeleri” konusundaki sınırlılıklarından bahsetti. Ayrıyeten, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’den Julia Criswold da Cybertruck’ın tartısı ve yüksek hızlanması nedeniyle yayalar için “kırmızı bayraklar” olduğunu vurguladı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk ise bu tasalara katılmıyor. X post’ta yaptığı açıklamada, “Cybertruck’ın öbür kamyonlara nazaran mil başına çok daha inançlı olacağına, hem yolcular hem de yayalar için, epeyce eminiz” dedi.

Bu kaza, araba güvenliği ve Tesla’nın bu konudaki tavrı hakkında kıymetli tartışmaları beraberinde getirdi. Özellikle Cybertruck’ın potansiyel olarak yaratabileceği riskler, şoför güvenliği ve yaya korunması mevzularında yeni soruları gündeme getiriyor. Şoförler ve yayalar için güvenliğin nasıl sağlanacağı, araba üreticileri ve düzenleyici kurumlar için kıymetli bir bahis olarak öne çıkıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar