Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaOtomobilHonda, elektrikli araç işini bir adım öteye taşıdı

Honda, elektrikli araç işini bir adım öteye taşıdı

Honda, N-Van e isimli yeni elektrikli aracını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu araç, 130 mil yaklaşık olarak 210 km menzile sahip. Honda N-Van e’nin en dikkat cazibeli özelliklerinden biri, meskeninize yedek güç sağlama yeteneği. Hem iş hem de ferdî kullanım için tasarlanan bu yeni elektrikli van, esnek iç tasarımı ve taşınabilir güç yetenekleri ile birlikte, araçtan meskene (V2H) özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

Elektrikli N-Van e’nin dış tasarımı, akaryakıtlı kardeşi olan N-Van’a hayli benziyor. Bu yeni modelin tamponu geri dönüştürülmüş materyallerden üretilmiş. Batarya, geniş iç yer sunan aracın yük alanının altına monte edilmiştir. Muhtaçlık halinde yolcu ve art koltuklar katlanarak yük alanı genişletilebiliyor.

Honda N-Van e, L4, FUN ve L2 olmak üzere üç farklı donanım düzeyiyle kullanıcılara sunulacak. Bu donanım düzeyleri ortasında Honda’nın Gelişmiş Şoför Yardım Sistemi (ADAS) ve çok yansıtmalı halojen farlar üzere kimi özellikler donanım düzeyine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Bu elektrikli araç, 1,500W’a kadar güç sağlayan taşınabilir bir taşınabilir güç istasyonu olarak da fonksiyon görüyor. Kullanıcılar, aracın güç çıkış noktasına çeşitli alet ve aygıtları bağlayabiliyorlar. Ayrıyeten, araç konuttaki aygıtlara acil güç de sağlayabiliyor.

Honda, elektrikli araç işini bir adım öteye taşıdı

Honda N-Van e’nin en değerli özelliklerinden biri de yolcu tarafında orta direğin bulunmaması. Bu sayede yükün kolay kolay taşınması ve araca basitçe yüklenip boşaltılması sağlanıyor. Aracın menzili tam şarjla kent içi teslimatlarını tamamlayabilecek kadar kâfi. Ayrıyeten, ECON modu sayesinde klimanın güç tüketimi azaltılarak menzil daha da uzatılabiliyor.

Honda, bu modeli gelecek bahar Japonya’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Şu an için hem Japonya’da hem de memleketler arası alanda testler yapılıyor. Honda N-Van e’nin prototipi, 28 Ekim’de Japonya Mobilite Fuarı’nda sergilenecek. Bu aracın fiyatı 10.000$’ın altında olabilir. Aralık 2022’de birinci duyurulduğunda fiyatı yaklaşık 7.000$ olarak belirtilmişti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar