Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilHuawei Mate X5’in tamirler neredeyse iPhone 15 Pro ile tıpkı

Huawei Mate X5’in tamirler neredeyse iPhone 15 Pro ile tıpkı

Huawei‘nin en yeni katlanabilir akıllı telefonu olan Mate X5 için yayınladığı yedek kesim listesi şaşırtan. Telefonun fiyatı kadar yedek kesim fiyatları da dikkat cazibeli. Aslında, en üst düzey Collector’s Edition için yapılan birtakım tamirler, yesyeni bir iPhone 15 Pro‘nun maliyetine yaklaşıyor.

Örneğin, Mate X5‘in standart sürümü için ana ekranın değiştirilmesi 5,199 yuan’a (yaklaşık 714 Amerikan Doları) mal oluyor. Yeni bir ön kapak ekranı için ek olarak 999 yuan (yaklaşık 137 Amerikan Doları) ödemek gerekiyor. Bu iki modül, iPhone 15’in Çin’deki başlangıç fiyatından daha değerliye geliyor. iPhone 15, Çin’de 5,999 yuan (824 Amerikan Doları) fiyatından satılıyor.

Huawei Mate X5’in tamiratlar neredeyse iPhone 15 Pro ile aynı

Mate X5 Collector’s Edition için yedek kesimler daha da kıymetli. Bu sürüm, Mate X5’in 16GB/1TB konfigürasyonuna sahip tek varyantıdır. Collector’s Edition için ana ekranın değiştirilmesi maliyeti 5,599 yuan (yaklaşık 769 Amerikan Doları). Anakartın tamiri ise en değerli tamir olarak karşımıza çıkıyor ve bu maliyet 7,399 yuan (yaklaşık 1,016 Amerikan Doları). Bu fiyat, yeni bir iPhone 15 Pro’nun fiyatına epeyce yakın. iPhone 15 Pro, Çin’de 7,999 yuan’dan satılıyor. Bu, Mate X5 Collector’s Edition’dan yalnızca 600 yuan daha değerli.

Ancak, bu fiyatların garanti dışı tamirler için olduğunu belirtmek gerekli. Huawei, Care+ servisi ile ana ekran ve kapak ekranının tamir maliyetlerini sırasıyla 499 ve 299 yuana indirebiliyor. Fakat bu servis, telefonun perakende fiyatına en az 999 yuan ekliyor.

Katlanabilir akıllı telefonların hassas yapıda olmasını göz önünde bulundurarak, Mate X5 için yedek modül fiyatlarının yüksek olması tasa verici. Küçük bir düşme ya da sıvı teması bile ekranı yahut öbür bileşenleri ziyan verebilir. Bilhassa garanti mühleti dolduktan sonra tamir maliyetleri hayli yüksek olabilir. Bu nedenle, bu telefonu almayı düşünenlerin dikkatli olması gerekiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar