Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaOtomobilTesla yeni fabrikasını Türkiye'ye mi açıyor?

Tesla yeni fabrikasını Türkiye’ye mi açıyor?

Tesla CEO’su Elon Musk, son günlerde ortaya atılan savları yalanlayarak, şirketin Suudi Arabistan ile rastgele bir görüşme yapmadığını belirtti. Bu açıklama, Wall Street Journal’ın Tesla’nın Suudi Arabistan ile fabrika kurma konusunda müzakerelerde bulunduğu istikametindeki haberini yalanlamasıyla geldi.

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “WSJ’den büsbütün yanlış bir makale daha. Tesla, Suudi Arabistan ile rastgele bir görüşme yapmıyor” sözlerini kullandı. Bu açıklama, Tesla’nın gelecekteki yatırım planlarının gündemde olduğu bir periyotta geldi.

Tesla yeni fabrikasını Türkiye’ye mi açıyor?

Tesla, 2023 yılı sonuna kadar yeni bir üretim tesisi kurma planları yapıyor. Şirketin mevcut fabrikaları Çin, ABD ve Almanya’da bulunuyor ve bu tesisler dünya genelindeki talebi karşılamak için kıymetli rol oynuyor.

Elon Musk’ın bu açıklamaları, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeden sonra geldi. Erdoğan, Elon Musk’a Türkiye’de yeni bir Tesla fabrikası kurma teklifinde bulunmuştu. Lakin şimdi bu hususla ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil.

Tesla’nın Türkiye’de bir üretim tesisi kurma mümkünlüğü, ülkenin coğrafik pozisyonu ve büyüyen elektrikli araç pazarı göz önüne alındığında dikkat cazibeli bir gelişme olabilir. Fakat Tesla’nın bu teklife nasıl cevap vereceği ve yeni bir tesisi nerede kurmayı planladığı şimdi netlik kazanmış değil.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar