Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaDonanımHuawei, muhteşem miniLeD ekranlı devasa 98 inç tv modelini satışa sundu

Huawei, muhteşem miniLeD ekranlı devasa 98 inç tv modelini satışa sundu

Son düzenlenen aktiflikte Huawei, birçok yeni eser tanıttı. Bu eserler ortasında bilhassa dikkat çekenleri, birinci altın kaplamalı akıllı saat olan Huawei Watch Ultimate Gold Edition ve şirketin amiral gemisi pozisyonunda olan yeni akıllı televizyonu Huawei Smart Screen V5 Pro oldu. Bilhassa televizyonun özellikleri ve fiyatı konuşulacak üzere gözüküyor.

Huawei Smart Screen V5 Pro, kullanıcılara iki dev ekran boyutu seçeneği sunuyor: 98 inç ve 85 inç. Her iki modelde de Harika MiniLED ekran bulunuyor ve bu ekran 1.07 milyar renk kapasitesine sahip. Ek olarak %95 DCI-P3 renk gamını destekliyor ve neredeyse tam ekran bir dizayna sahip (%99 ekran gövde oranı). 98 inçlik model 2000 nit parlaklık sunarken, 85 inçlik model 1600 nit parlaklık bedeline sahip. Televizyon ayrıyeten Honghu manzara kalitesi yükseltme özelliğiyle 1080P imaj kalitesini saniyeler içinde 4K’ya dönüştürebiliyor.

Televizyonun kalbinde Honghu 900 isminde bir yonga seti bulunuyor. Huawei’ye nazaran bu yonga seti, evvelki kuşak olan Honghu 818’a nazaran CPU’da %200, GPU’da %160 ve NPU’da %212 performans artışı sunuyor. TV’nin 6GB RAM ve 64GB depolama alanı bulunuyor. Ayrıyeten en yeni ilişki arayüzlerini, HDMI 2.1 ve USB 3.0 üzere, destekliyor. Televizyonun işletim sistemi olarak ise HarmonyOS 4 kullanılmış. Bu işletim sistemi, fotoğraf duvarı, görünüm penceresi, akıllı algılama, çocuk bakımı, aile kontağı ve üstün ekran yansıtma üzere özellikleri destekliyor.

Televizyonun tahminen de en ilgi alımlı yanı, Huawei Lingxi Pointing Uzaktan Kumanda. Huawei, bu kumandanın dünyanın birinci mutlak işaret interaksiyonlu kumandası olduğunu belirtiyor. Bu kumanda sayesinde, TV’de gösterilen içeriği kaydırmak ya da tıklamak için kumandadaki düğmelere basmanıza gerek kalmıyor. Tıpkı vakitte taşınabilir oyunları TV’de oynamak için hava dokunuş özelliğini kullanabilirsiniz.

Huawei, üstün miniLeD ekranlı devasa 98 inç tv modelini satışa sundu

Ses konusunda, televizyonun 3.1.2 kanallı bir ses sistemi bulunuyor. Bu sistem, 30W çift bas ve iki 10W gökyüzü kanalı ile destekleniyor. Huawei Sound X hoparlörü ile eşleştirildiğinde 5.1.2 kanallı bir mesken sinema sistemi oluşturabilirsiniz.

Huawei Smart Screen V5 Pro’nun fiyatına gelirsek; 85 inçlik model 24,999 yuan, 98 inçlik model ise 36,999 yuan fiyat etiketine sahip. Ön satış 25 Eylül’de başlıyor ve eserler 28 Eylül’de Çin’de satışa sunulacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar