Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro Max'ten daha güçlü görünüyor

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro Max’ten daha güçlü görünüyor

Apple’ın en güçlü ve en kıymetli iPhone modeli olan iPhone 15 Pro Max, dayanıklılık testinde başarısız oldu. Bu, iPhone 6 Plus’ın #BendGate skandalını akıllara getirdi. iPhone 15 Pro Max, paslanmaz çelikten daha güçlü olduğu tez edilen titanyumdan yapılmıştır. Lakin artık tanınan YouTube içerik üreticisi JerryRigEverything’in iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri üzerinde gerçekleştirdiği testler sonucunda bu modellerin dayanıklılığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk. Bu yılın standart iPhone 15 modelleri, bir evvelki kuşağa nazaran değerli geliştirmeler sunmaktadır.

iPhone 15, JerryRigEverything’in başlattığı çizik testiyle dayanıklılık testine tabi tutuldu. Apple, bu telefonu Gorilla Glass’tan daha çizilmez olan Ceramic Shield ile donatmıştır. Bu materyale yakından bakıldığında, iPhone 15’in öteki telefonlar üzere kolaylıkla çizilmediği görülüyor, lakin Mohs sertlik skalasında tekrar de 6. düzeyde çizikler ve 7. düzeyde daha derin çizikler oluşuyor.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Pro Max’ten daha güçlü görünüyor

iPhone 15’in anodize alüminyum bir çerçevesi bulunmaktadır ve bu çerçeve çarçabuk çizilebilir. Ayrıyeten, standart modelin renklerinin soluk olduğu ve esprili bir lisanla ‘dört yaşında bir çocuğun yiyecek boyasının bittiği’ formunda yorumlandı. Alev testinde ise telefon, ekranında beyaz bir leke belirene kadar yaklaşık 10 saniye alevlere dayandı.

iPhone 15, bükme testinde epey başarılı oldu ve iPhone 15 Plus modeli de bu testten muvaffakiyetle geçti. iPhone 15 Pro Max’in titanyum yapısının sahiden de Apple’ın sav ettiği üzere paslanmaz çelikten daha mı sağlam olduğu yoksa üretim yanlışı mı olduğu sorusunu akla getiriyor.

Apple, iPhone 15 Pro Max‘ta bulunan iki değerli sorunu – çok ısınma ve daha zayıf titanyum yapıyı şimdi kabullenmedi.

Xiaomi 14 Pro’nun tasarımı da dikkat çekiyor. Kamera modüllerinin yer aldığı alan daha geniş ve kalın. Xiaomi 14 Pro’nun boyutunun Xiaomi 13 Pro’dan biraz daha küçük olduğunu söyleyebiliriz. Lakin Xiaomi 14 serisinin tüm taraflarıyla olumlu olduğunu söylemek sıkıntı. Örneğin, Xiaomi 14 Pro’nun çift hoparlörü varken, standart Xiaomi 14 modeli yalnızca alt hoparlör ve arama hoparlörünü kullanarak stereo ses sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar