Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilHuawei yeni güçlendirilmiş yonga setini tanıttı

Huawei yeni güçlendirilmiş yonga setini tanıttı

Huawei, bugün Çin’deki lansman etkinliğinde birçok yeni aygıtı tüketicilerle buluşturdu. Bu aygıtlardan biri de MatePad Pro tablet oldu. Bununla birlikte FreeBuds Pro 3 TWS kulaklıklar, Watch Ultimate Gold Edition ve daha birçok eser tanıtıldı. Lakin bu aktifliğin tahminen de en öne çıkan modülü, Huawei’nin amiral gemisi Smart Screen V5 Pro isimli televizyonu oldu. Bu televizyon, birebir vakitte bugün duyurulan Honghu 900 yonga setiyle çalışacak formda üretildi. Artık, bu yeni yonga setini daha yakından inceleyelim.

Huawei‘nin Honghu 900 yonga seti, Honghu 818’e kıyasla CPU performansında %200 daha güçlüdür. Sanayi standartlarına kıyasla %81 daha yüksek performansa sahip olduğu belirtiliyor. Honghu 900, evvelki modeline kıyasla GPU’da %160, NPU’da ise %212 daha yüksek performans sunmaktadır. Bu yonga seti, 4T + 1T çift NPU ve yüksek düzeyde yapay zeka hesaplamasıyla donatılmıştır.

Huawei yeni güçlendirilmiş yonga setini tanıttı

Honghu 900’ün en dikkat cazibeli özelliklerinden biri, 1080p kalitesindeki bir manzarayı yalnızca 0,88 saniyede 4K çözünürlüğe 120 fps suratında yükseltebilmesidir. Ayrıyeten, 8K çözünürlükte 120fps’lik bir kod çözme yeteneğine de sahip. Bu yonga seti, sahne tanıma, obje tanıma, yapay zeka dayanaklı muhteşem çözünürlük (AI SR) ve yapay zeka dayanaklı yüksek dinamik aralık (AI HDR) üzere gelişmiş özellikleri de beraberinde getiriyor.

Şimdi bu yonga setinin güç verdiği Smart Screen V5 Pro’ya odaklanalım. Bu televizyon, 98 ve 85 inçlik seçeneklerle geliyor. Ekran, Muhteşem MiniLED teknolojisiyle üretildi ve neredeyse tamamı ekran olan bir yapıya sahip: %99 ekran gövde oranı. Bu televizyon, 6GB RAM’e ve 64GB depolama alanına sahip. Ses sistemine gelirsek, 30W çift baslı ve iki adet 10W gökyüzü kanalına sahip 3.1.2 kanallı bir sistem bulunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar