Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaOtomobilNissan'ın yeni elektrikli araç konsepti, otomobil sürmeyi adeta oyuna çeviriyor

Nissan’ın yeni elektrikli araç konsepti, otomobil sürmeyi adeta oyuna çeviriyor

Londra’daki tasarım stüdyosunun 20. yılını kutlamak üzere Nissan, Concept 20-23 isimli yeni bir konsept araçla karşımıza çıktı. Lakin bu, yalnızca bir elektrikli araç değil; Formula E yarışları, online oyunlar ve pratik kent sürüşünü bir ortaya getiren özgün bir yaklaşımı temsil ediyor.

Nissan Design Europe’da genç yetenekler tarafından tasarlanan bu araba, bilhassa Londra sokaklarında sürülebilecek bir araç olmayı hedefliyor. Üç kapılı hatchback tasarımı ile dikkat çekerken, havanın frenleri soğutmak için arabanın etrafında nasıl hareket ettiğini güzelleştiren özel özelliklere sahip. Bilhassa ön ve art kısımlarda yer alan derin etekler bu fonksiyonu yerine getiriyor. Bu, aracın verimliliğini artırıyor.

Nissan’ın yeni elektrikli araç konsepti, otomobil sürmeyi adeta oyuna çeviriyor

Yan görünümde, geniş tekerlekler, rüzgar direncini azaltmaya yardımcı olan özel havalandırmalı kabarık çamurlukların içine sıkıca oturmuş durumda. Aracın iç tasarımı ise kolaylığa vurgu yapıyor. Yalnızca iki ekran bulunuyor ve bu ekranlar şoföre gerekli bilgileri sunuyor.

Nissan’ın global tasarım için üst seviye lider yardımcısı Alfonso Albaisa’ya nazaran, Concept 20-23 online yarış dünyası tarafından şekillendirilmiş. Bu yeni yaklaşım, çağdaş kent ömrünü online oyunların heyecanıyla birleştirerek sıfır emisyon amacıyla buluşturmayı amaçlıyor.

Nissan şimdi aracın elektrik sistemine dair ayrıntıları ya da bu konsepti ne istikamette değerlendireceği hakkında bilgi vermedi. Lakin bu konseptin, kent sürüşü için spor tasarım ve pratik özelliklerin kombinasyonunu sunarak gelecekteki Nissan elektrikli araçlarına ilham vereceği kesin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar