Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliQOO 12'nin kamera yapısına ait yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

iQOO 12’nin kamera yapısına ait yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Yılın sonuna hakikat merakla beklenen iQOO 12 amiral gemisi akıllı telefonun tanıtılması bekleniyor. Tıpkı vakitte bir Pro versiyonunun da olacağına dair dedikodular var. Fakat Weibo’daki ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımlarına nazaran iQOO 12’nin özellikleri hakkında birtakım bilgilere sahibiz.

iQOO 12, düz bir 2K ekranla gelmesi bekleniyor. Aygıtın daha şık ve kompakt bir tasarım için plastik modüllerden vazgeçtiği söyleniyor. Bu, aygıtın çerçevelerinin daha da azaltılması manasına geliyor. Aygıtın dayanıklılığını artırmak için güçlü bir metal orta çerçeveye sahip olacağı iddia ediliyor.

Akıllı telefonun gücünü, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden alacağı söyleniyor. Aygıtın geniş bellek ve depolama seçenekleri sunacağı tez ediliyor: 16 GB RAM’e kadar ve 512 GB’dan 1 TB’a kadar depolama seçenekleri UFS 4.0 teknolojisiyle destekleniyor olacak.

iQOO 12’nin kamera yapısına ait yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Kamera özellikleriyle ilgili olarak, aygıtın 50MP OV50H sensörlü bir ana kameraya sahip olacağı söyleniyor. Orta menzilli bir telefoto lensin de olacağı belirtiliyor, fakat bu lensin ayrıntıları henüz paylaşılmış değil. Ayrıyeten, aygıtın fotoğraf yeteneklerini artırmak için Vivo V serisi görüntüleme çipini kullanması bekleniyor.

Büyük bir pil kapasitesi ve 100W süratli şarj takviyesi de kelam konusu. Aygıtın kutudan Android 14 işletim sistemiyle birlikte çıkacağı ve üzerinde Origin OS 4.0’ın olacağı belirtiliyor. Bu da kullanıcılara geliştirilmiş ve sıkıntısız bir tecrübe vaat ediyor. iQOO’nun bu seriyi Aralık ayında piyasaya sürmesi bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar