Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaDonanımHuawei'in tanınan yonga seti hakkında şok edici tez

Huawei’in tanınan yonga seti hakkında şok edici tez

Huawei’nin Kirin 9000s yonga seti hakkında birçok spekülasyon ve sav bulunmaktadır. Resmi bilgilere ulaşılamaması da bu dedikoduların yayılmasına neden oluyor. Geçtiğimiz ay, bir araştırma şirketi, Kirin 9000s’in SMIC tarafından 7nm sürecinde üretildiğine inanılırken, aslında 14nm düğümde olduğunu ve 7nm’ye daha yakın olacak formda modifiye edildiğini açıkladı. Bu bilgi bölümde büyük bir şaşkınlık yarattı.

Ancak duyumcu RGcloudS, Kirin 9000s’in aslında SMIC tarafından üretilen 7nm bir yonga seti olmadığını, TSMC tarafından 5nm sürecinde üretilen Kirin 9000 olduğunu sav ediyor. Bu savını desteklemek için Mate 60 Pro’nun sökümünden alınan bir resmi paylaştı. Fotoğrafta, Kirin 9000s’in 2020’nin 35. haftasında, yani 24-30 Ağustos 2020 tarihleri ortasında üretildiğini gösteren bir tarih damgası bulunmaktadır.

Huawei’in tanınan yonga seti hakkında şok edici iddia

Duyumcu, ABD’nin Huawei’ye uyguladığı kısıtlamaların politik nedenlerini de lisana getirdi. Huawei’nin ticaret yasağını öngördüğü ve milyonlarca Kirin 9000E ve 9000 yonga setini stokladığı belirtiliyor. Bilindiği üzere, ABD, Huawei’ye lisans olmadan ileri teknoloji yonga setleri gönderilmesini engellemek için ihracat kurallarını genişletti. Bu nedenle, son birkaç Huawei amiral gemisi yalnızca 4G yonga setlerini kullandı, zira 5G teknolojisi ABD şirketleri tarafından patentlendi.

Kirin 9000s yonga setinin etrafındaki sır perdesi aralanmıyor üzere görünüyor. Ayrıyeten, söylentilere nazaran Huawei bu yılın sonuna kadar yeni bir Kirin yonga seti piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar