Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max alacaklar dikkat! Bekleyebilirsiniz…

iPhone 15 Pro Max alacaklar dikkat! Bekleyebilirsiniz…

Apple, iPhone 15 serisini geçtiğimiz hafta tanıttı. Seri; standart, plus, pro ve pro max olmak üzere dört farklı modeli kapsıyor. Dünya genelinde birçok ülkede ön siparişler alınmaya başlandı. Ön sipariş verilen üniteler 22 Eylül’den itibaren gönderilmeye başlanacak. Hem pro hem de standart modeller, evvelki modellere kıyasla kıymetli geliştirmeler içeriyor. Görünen o ki, iPhone 15 serisi tüketicilerden büyük ilgi gördü. Fakat bu büyük talep, beklenmedik bir gelişmeye yol açtı. Yüksek talep nedeniyle birtakım siparişlerin gönderilmesi gecikiyor.

Apple, iPhone 15 serisi için yalnızca bir gün evvel ön sipariş almaya başladı. Fakat kısa mühlet içerisinde, yeni jenerasyon amiral gemisi telefonlara olan ağır talep nedeniyle birçok alıcı siparişlerinin gönderilmesinde gecikme yaşandığını belirtti. iPhone 15 Pro Max için iddiası gönderim tarihleri, Apple’ın web sitesine nazaran kimi yerlerde kasım ayının ortalarına kadar ertelendi.

iPhone 15 Pro Max alacaklar dikkat! Bekleyebilirsiniz…

Duyumcu Mark Gurman, iPhone 15 Pro Max için teslimat müddetlerinin gitgide arttığını bildirdi. Hindistan’da 8 haftaya, Çin ve Kanada’da 6-7 haftaya ve İngiltere’de 7-8 haftaya kadar gecikme yaşanıyor. Bu gecikmeler, hem mesken teslimatları hem de mağaza içi teslim almalarda geçerli. Pro modellerin dışında, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın birtakım pazarlarda teslimatları da 2 haftaya kadar gecikiyor.

Apple’ın Pro iPhone modelleri yalnızca Çin’de üretiliyor. Hasebiyle üretimi artırabileceği diğer bir yer yok. Şayet iPhone 15 Pro ve Pro Max için talep artmaya devam ederse, bu daha fazla gecikmeye neden olabilir. Ek olarak, yeni modelin titanyum çerçevesi ve 3nm sürecine dayanan A17 Pro yonga seti esasen üretimi güç olan özelliklerden. Standart iPhone modelleri ise Hindistan ve Vietnam’da üretiliyor, bu da tedarik problemlerini bir nebze azaltıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar