Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaDonanımLG, 2024 QNED ve QNED Küçük LED TV'lerini tanıttı

LG, 2024 QNED ve QNED Küçük LED TV’lerini tanıttı

LG Electronics, 2024 için en son QNED ve QNED Küçük LED TV serisini tanıttı. Bu seride, 98 inçlik dev ekran dahil olmak üzere çeşitli ekran boyutları bulunuyor. Bu televizyonlar, bilhassa fotoğraf kalitesi, gelişmiş yapay zeka sürece, şahsileştirilmiş seçenekler ve şık tasarım üzere anahtar özelliklere odaklanıyor.

2024 QNED TV’lerin dikkat cazibeli bir özelliği, gelişmiş AI ve grafik performansı sunan yükseltilmiş α8 AI İşlemcisidir. Bu işlemci, daha hassas bir izleme tecrübesi sunuyor. AI Fotoğraf Pro özelliği, her sahnede yüzleri, objeleri ve art planları tanıyarak fotoğraf kalitesini artırıyor, Dinamik Ton Eşleme Pro ise HDR’i optimize ederek üç boyutlu manzara kalitesini güzelleştiriyor. Ferdî Fotoğraf Sihirbazı, kullanıcıların şahsî tercihlerine nazaran imaj kalitesini özelleştirmelerine imkan tanıyor.

Ses performansı açısından, LG AI Ses Pro, 9.1.2 kanal konfigürasyonuyla sanal surround ses sağlıyor. WOW Orkestrası ise, televizyon hoparlörlerini LG Sound Bar ile bütünleştirerek etkileyici bir üç boyutlu ses tecrübesi sunuyor.

Quantum Dot ve NanoCell renk teknolojilerini kullanan bu TV’ler, canlı fotoğraf kalitesiyle sürükleyici bir konut eğlencesi tecrübesi sunuyor. Hassas Karartma ve lokal karartma teknolojileri, gradyanları iyileştiriyor, kontrastı artırıyor ve parlaklık düzeylerini optimize ediyor.

LG, 2024 QNED ve QNED Küçük LED TV’lerini tanıttı

2024 QNED TV’ler, rastgele bir alana problemsizce ahenk sağlayan sadece 29mm inceliğinde şık bir profile sahip. TV’ler, ek esneklik için duvara monte seçeneklerini destekliyor.

LG, en son webOS akıllı TV platformuna beş yıllık bir yükseltme sunan webOS Re:New programını tanıttı. Bu teşebbüs, ferdî profiller, Dinamik Q Kartı ile süratli erişim ve Apple AirPlay ve Chromecast takviyesini içeriyor.

LG, çeşitli muhtaçlıkları karşılamak için, adanmış menü ayarları, işaret lisanı avatarları ve uzaktan kumanda eğitimleri üzere erişilebilirlik özelliklerini entegre ediyor.

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik konusunda, en yeni TV modellerinin fiyatları ve çıkış tarihleri lansman sırasında açıklanacak. LG, 9-12 Ocak tarihleri ortasında gerçekleşecek olan CES 2024’te en son QNED ve QNED Mini LED TV’lerini sergileyecek.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar