Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaDonanımLG, evcil hayvanlarınızı sizin için izleyebilecek, iki ayaklı, yapay zeka dayanaklı bir...

LG, evcil hayvanlarınızı sizin için izleyebilecek, iki ayaklı, yapay zeka dayanaklı bir robot geliştirdi

Alexa yahut Apple HomePod üzere sabit akıllı mesken yardımcıları üzere, LG’nin robotu da size hava durumunu bildirebilir ve ilaçlarınızı vaktinde almanızı hatırlatabilir.

Robot, botun yapay zeka programını çalıştıran donanım ve yazılımın bir karışımını içeren Qualcomm’un Robotics RB5 Platformu tarafından destekleniyor. Bunlardan kimileri yüzleri ve sesleri tanıma, etrafındakilerin hislerini sürece ve konuşmaya katılma yeteneği. LG, botun sizi kapınızda karşılayabileceğini, hislerinizi tahlil edebileceğini ve düzgün ruh halinizi artırmak yahut uyumanızı sağlamak için müzik çalabileceğini söylüyor. Hatta mafsallı bacak eklemleri sayesinde duruşunu değiştirerek “ifade edebilir”.

LG, evcil hayvanlarınızı sizin için izleyebilecek, iki ayaklı, yapay zeka takviyeli bir robot geliştirdi

Robotun ön yüzünde ayrıyeten bir kamera, bir hoparlör ve ona gezinme, konuşma ve dinleme yeteneği veren çeşitli sensörler bulunuyor. Birebir vakitte iç yer hava kalitesini ve sıcaklığını da ölçebiliyor fakat sahiden bir akıllı konut sistemine bağlanıp termostatınızı denetim edip edemeyeceği belirli değil. LG bu bahisteki yoruma şimdi cevap vermedi ve robotun fiyatının daha sonra açıklanacağını söyledi.

Bot serbestçe hareket edebildiğinden, onu siz yokken evcil hayvanlarınıza bakacak ve “olağandışı bir aktivite tespit edilirse” akıllı telefonunuza bildirim gönderecek biçimde programlayabilirsiniz. Bot, birebir izleme araçlarını kullanarak taşınabilir bir “güvenlik görevlisi” misyonu görebilir ve siz uzaktayken konutta bir hareket olması durumunda size bildirim gönderebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar