Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaOyunFinal Fantasy 7 Rebirth, oyuncuları yeni sürprizlerle karşılıyor

Final Fantasy 7 Rebirth, oyuncuları yeni sürprizlerle karşılıyor

Final Fantasy 7 Rebirth, klasik oyunun orta kısmını tekrar yaratmanın ötesine geçerek, efsanevi karakter Sephiroth’un dünya haritasındaki varlığını da genişletiyor.

2020’de yayınlanan Final Fantasy 7 Remake‘te Sephiroth zati büyük bir tesir yaratmıştı, bilhassa de özgün oyunun açılış kısmına kıyasla. Devam oyunu, bu etkiyi daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Oyunun imalcisi Yoshinori Kitase, Game Informer ile yaptığı röportajda, “Remake, Sephiroth ile karşılaşmanızı anlatıyor ve Rebirth’te Sephiroth’u karakterlerin seyahatleri boyunca takip edip çaba etmeleri gereken açık bir düşman olarak göstermek istedik,” diyor.

Kitase, yepyeni oyunun dünya haritasında ana makus karakterin çok az görüldüğünü belirtiyor ve takım, bu ögesi yaklaşan devam oyununda öne çıkarmaya karar vermiş. Orjinal oyunda Cloud ve arkadaşları dünya haritasında Sephiroth’un peşinden gidiyorlar, lakin onu nadiren sahiden görebiliyoruz. NPC’ler çoklukla ondan fısıldayarak bahsediyor yahut yıkımının izlerine rastlayabiliyorsunuz.

Final Fantasy 7 Rebirth, oyuncuları yeni sürprizlerle karşılıyor

Sephiroth’un ne kadar fazla görüneceğini görmek farklı olacak. Onun gizemli ve tehlikeli cazibesi, oyundaki yokluğundan geliyordu – fizikî olarak orada olmasa bile tesirini hissettirebiliyordu ve bu durum onu ikonik bir berbat karakter haline getirdi. Daha sonraki yan eserler ve çoklu medya projeleri, bilhassa Advent Children ve Kingdom Hearts’ta, Cloud ile olan rekabetini biraz fazla abarttı, fakat umarım Rebirth onun cazibesini koruyurken daha fazlasını göstermeyi başarır.

Sephiroth’un daha büyük rolü, birebir vakitte makûs karakteri daha sempatik hale getirmeyi de amaçlıyor. Oyunun direktörü Naoki Hamaguchi, “Sephiroth’un nasıl bu hale geldiğini açıkça göstermenin gerekli olduğunu hissettik,” diye açıklıyor. “Geliştirici olarak bu oyunu yaparken, Sephiroth’un gerçeği keşfettiğini ve giderek daha fazla karanlığa düştüğünü sözlerinde yansıtarak, ona nitekim üzüldüm.”dedi.

Square Enix, oyunun en dramatik anını daima olarak hayranlarına gösteriyor olacak. Bekleyip görelim.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar