Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaOyunMass Effect'in tecrübeli müellifinden yeni bilim kurgu oyunu geliyor

Mass Effect’in tecrübeli müellifinden yeni bilim kurgu oyunu geliyor

Mass Effect serisinin öncü muharriri, yeni bilim kurgu oyununu tanıttığında, RPG beklentilerini bir kenara bırakıyor. Bu yeni oyun, aksiyon odaklı bir yaklaşımı benimseyerek, BioWare deneyiminden beklenenden farklı bir yol izliyor. Mac Walters, yeni kurduğu Worlds Untold stüdyosuyla Mass Effect Andromeda’daki üzere prosedürel dünya yaratımından kaçınarak BioWare’in geçmiş derslerinden faydalanıyor. Walters, “Benzersiz anları seviyorum,” diyor ve “inanılmaz bir kıssa anlatmaya çok odaklanmış durumdayım… İnteraktif oyunların, TV ve akış hizmetlerine en azından muadil, hatta ileride bunları aşacak bir tecrübe sunabileceğini düşünüyorum. Bu bağlantı sayesinde, dünya ile, protagonistler ile, karakterler ile ve kendi öykümüzü ortak ederek senaryo oluşturmak istiyoruz. Yeteneğimizle bunu başarabiliriz.”

Mass Effect’in tecrübeli müellifinden yeni bilim kurgu oyunu geliyor

Naughty Dog’un kasvetli başyapıtı, stüdyoya bu tıp bir tecrübesi nasıl yaratacağı konusunda bir örnek olarak sunulmuş. “The Last Of Us‘ı çokça referans aldık zira kıssayı bir TV gösterisi izliyormuşçasına anlatma üzerine ne kadar çok odaklandıklarını ve interaktif öğelerle nasıl harmanladıklarını gördük.” Lakin stüdyo lideri, sonuçta hâlâ bir görüntü oyunu yaptığının şuurunda. “Eğer yalnızca öykü hakkında olsaydı, bir senaryo yazabilirdim,” diye ekliyor.

Walters, stüdyonun yaklaşan oyununun, Baldur’s Gate 3 üzere bir şey yerine daha çok The Last Of Us stilinde olduğunu kabul ediyor. Kesimdeki artan maliyetler de bu kararda bir rol oynuyor. “Mass Effect ile bunu başardık. Baldur’s Gate’in elde ettiği başarıyı gördük. Lakin bugünün dünyasında bunu yapmak için gereken gruplara bakın,” diyor Walters. “Eğer inanılmaz dallanan, kendi maceranızı, kendi öykünüzü, kendi romantizminizi seçebileceğiniz bir oyun yapacaksanız, bu büyük bir uğraş gerektiriyor.”

Anlayacağınız Worlds Untold,  bir gün RPG yoluyla ilerleyebilir, lakin takım şimdilik “gerçekten etkileyici, inanılmaz bir hikaye” anlatmaya ve insanların “sürekli olmak isteyeceği bir dünya” yaratmaya odaklanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar