Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaDonanımMediaTek’in yeni orta düzey yonga seti, birçok telefona hayat verecek üzere duruyor

MediaTek’in yeni orta düzey yonga seti, birçok telefona hayat verecek üzere duruyor

MediaTek, yüksek performanslı akıllı telefonlar için son vakitlerde yeni işlemcisi Dimensity 9200+ yonga setini duyurdu. Şirketin birebir vakitte orta segment aygıtlar için yeni bir Dimensity 8300 yonga setini de piyasaya sürmeyi planladığı bilgisi alındı. Bu yonga setinin temel özelliklerini açığa çıkaran bir duyum elde edildi.

Duyum, Twitter’da en son bilgileri paylaşan duyumcu Revengus’tan geldi. Bu online gönderiye bakıldığında, Dimensity 8300’ün 1+3+4 bir mimariye sahip olduğu görülüyor. Yani 2.8GHz suratında çalışan tek bir Cortex X3 çekirdeği, 2.4GHz suratında çalışan 3x Cortex A714 çekirdeği ve 1.6GHz suratında çalışan 4x Cortex A510 çekirdeklerinden oluşan bir yapıya sahip olacak. Ayrıyeten, bu yonga seti, 850MHz suratında çalışan bir ARM Mali G52 MC6 GPU ile birlikte kullanılacak.

MediaTek’in yeni orta düzey yonga seti, birçok telefona hayat verecek üzere duruyor

Yaklaşan MediaTek Dimensity 8300 yonga setinin bu yılın ilerleyen devirlerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve muhtemelen amiral gemisi yonga seti olan yaklaşan Dimensity 9300’ün çabucak altında konumlandırılacak. Bu işlemcinin 2023 Kasım ayında tanıtılması planlanıyor, bu yüzden Dimensity 8300’ün de bu periyotta duyurulmasının mümkün olduğu düşünülüyor.

Kısa bir müddet evvel, Çinli akıllı telefon üreticisi iQOO, Dimensity 8200 yonga setine sahip Neo 7 SE standart modelini duyurdu. Bu nedenle, markanın gelecek kuşak modellerini Neo 7 SE modelinin halefi olarak sunabileceği varsayılıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar