Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaİnternetMessenger Apple Watch ile yollarını ayırıyor

Messenger Apple Watch ile yollarını ayırıyor

Meral Erden: Messenger Apple Watch Ile Yollarını Ayırıyor 1 Messenger, 2011 yılında Facebook üzerinden gerçekleşen bir iletileşme hizmeti olarak hayatımıza girdi. 2014 yılında uygulama olarak güncellendi ve kullanımı büyük oranda arttı. Artık ise birçok kişinin birbirleriyle sohbet etmek için kullandığı tanınan bir uygulama.

Yalnız bir sorun var; kimi Messenger kullanıcılarına 31 Mayıs‘tan sonra Apple Watch‘ların artık Messenger’ı desteklemeyeceğine dair bildirim gönderildi. Lakin uygulamadan gelen bildirimleri saatlerinde almaya devam edecekleri belirtildi. Bir çok kişi bu duruma reaksiyon gösterdi ve Meta’dan bir açıklama bekledi.

Ardından Meta sözcüsü ise; “Kullanıcılar Apple Watch’larından bildirim almaya devam edecekler. Lakin Mayıs ayının sonundan itibaren artık gelen bildirilere saatlerinden yanıt veremeyecekler. Messenger’ı iPhone, masaüstü ve web üzerinden kullanmaya devam edebilirler.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Meta, Apple Watch’lar için Messenger uygulamasının fişini şekiyor

Meta, 2015 yılında tanıttığı Apple Watch için Messenger uygulamasını sonlandırma kararıyla ilgili bir neden belirtmedi. Uygulama, kullanıcıların telefondan Messenger’ı açmadan sesli bildiriler, beğeniler ve çıkarmalar üzere öğeleri göndermelerine imkan sağlamakta.

Bazı Facebook kullanıcıları, bu kararın alınmasındaki en büyük etkenin, birçok sürecin saat uygulamasından yapıldığı ve telefon uygulamasında az vakit geçirilmesiden kaynaklı olduğunu düşünmekte. Apple tarafında ise, şirket watchOS 10 ile birlikte daha fazla fitness ve sıhhat özelliklerine odaklanacak üzere görünüyor. Çünkü bu durum, Apple Watch’lardaki üçüncü taraf uygulamaların ikinci plana atılmaya zorlanması üzere sonuçlar doğurabilir.

Belki de Messenger’ın takviyesinin kesilmesi, öteki uygulamaların da dayanaklarının kesileceğinin bir habercisi olabilir. O denli ya da bu türlü, 31 Mayıs tarihinden itibaren Meta, Apple Watch’lar için Messenger uygulamasının fişini çekiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar