Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaİnternetMeta, Instagram ve Facebook'a NFT'ler ekleyecek

Meta, Instagram ve Facebook’a NFT’ler ekleyecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Meta, Instagram Ve Facebook'A Nft'Ler Ekleyecek 1

Birçok büyük şirket değiştirilemez NFT’leri kendi sistemlerine ekleme planlarını sürdürüyor. Bu şirketler arasına katılan Meta’nın, Instagram ve Facebook kullanıcıları için platformlar arasında NFT oluşturma, görüntüleme ve satma yolları araştırdığı ortaya çıktı.

Sosyal medya platformlarına entegre olacak

Facebook ve Instagram’ın kullanıcıların NFT’leri profil resimleri olarak gösterebileceği bir özellik hazırladığını söyleyen Financial Times, ayrıca kişilerin NFT’ler üretebilmelerini sağlayacak bir prototip hazırlandığını bildiriyor. Bununla birlikte Meta, kullanıcılara bu eserleri alıp satabilecekleri bir pazar yeri oluşturacak gibi görünüyor.

Meta’nın henüz erken bir aşamada olan yeni NFT sisteminde değişikliklere gidebileceği bildirilirken, yeni haberin bizi şaşırtmadığını söyleyebiliriz. Zira ismini Meta olarak değiştiren şirket, metaverse’i platformlara entegre etmek için büyük yatırımlar gerçekleştiriyor.

Günümüzde NFT’leri sevip sevmeyen birçok kullanıcı bulunsa da Coinbase liderliğindeki bu sistem daha fazla gelişecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Mastercard ile anlaştığını duyuran şirket, kullanıcılara NFT’ler için daha fazla ödeme kolaylığı sağladı.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar