Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaDonanımMicrosoft artık klavye üretmeyecek

Microsoft artık klavye üretmeyecek

Şinasi Kaya: Microsoft Artık Klavye Üretmeyecek 1 Yılın birinci çeyreğinde Microsoft beklentileri aşmış olsa da Windows ve aygıt satışlarında huzursuz edici bir düşüş yaşandı. Uzun mühlet firmaya kıymetli gelirler kazandıran Surface donanım ailesi de bu düşüşten hissesini aldı. Microsoft donanım kısmında revizyona gidiyor.

Surface kısmına darbe

Geçtiğimiz hafta Microsoft’un kendi markası altında artık klavye, fare ve web kamera üretmeyeceği ve kalan stoklar tükendikten sonra büsbütün Surface markasına odaklanacağı gündeme gelmişti. Bu hafta yeni bir gelişme yaşandı.

Kaynaklar Surface markasının aksesuar üretiminde de kesintiler olacağını lisana getiriyor. Bundan sonra ne Microsoft ne de Surface markası altında tekli klavye üretimi olmayacak. Yalnızca Surface klavye-fare setleri içerisinde bu eserlere erişmek mümkün olacak.

Microsoft resmi bir acıkama yapmadığı için kesintilerin ne kadar kapsamlı olacağı bilinmiyor çünkü Surface bilgisayarlarının satışında da düşüşler yaşanıyor. Bu kanatta da bir yahut iki modelin kesintiye uğraması ihtimali dillendirilmeye başlandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar