Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaİnternetMicrosoft Edge, bu sefer epeyce farklı bir bilhassa geliyor

Microsoft Edge, bu sefer epeyce farklı bir bilhassa geliyor

Microsoft Edge, kullanıcıların gezindiği web sayfalarının ekran imajlarını kaydetmelerini sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Edge 117 sürümünde, “Tarih için web sitelerinin ekran manzaralarını kaydet” isminde bu özellik mevcut. Microsoft bu özelliği, ziyaret ettiğiniz sitelerin ekran imajlarını alarak, istediğiniz bir siteyi süratle tarih kısmından tekrar ziyaret edebilmeniz için kaydedeceğimizi açıklıyor.

Bu özellik, birinci bakışta hayli yararlı görünüyor. Aktif hale getirildiğinde, internet kontağınız olmasa bile tarama geçmişinizden rastgele bir sayfayı tekrar ziyaret edebilirsiniz. Neowin’in belirttiği üzere, tarih kısmında imleci üzerine getirerek bir web sayfasının küçük fotoğrafını görebilirsiniz. Lakin, bu özelliğin ismi ve açıklaması biraz karışık olabilir. Kullanıcılara her ziyaret edilen web sayfasının ekran imajının alındığı izlenimi verebilir. Ayrıyeten, Microsoft şimdi bu sayfaların daha sonra erişilmek üzere nasıl saklanacağı konusunda kullanıcının saklılık ve güvenliğini nasıl koruyacağına dair bilgi vermedi.

Microsoft Edge, bu sefer hayli enteresan bir bilhassa geliyor

Her ziyaret edilen site yerine, kullanıcılara belli web sayfalarını manuel olarak kaydetme seçeneği sunulması daha uygun olurdu. Umarız geliştiriciler, bu özelliği daha dikkatli ve kullanıcı dostu bir halde sunar.

Bu özellik şu anda test kademesinde ve varsayılan olarak kapalıdır. Eğer Edge’in Canary yahut Dev sürümünü kullanıyorsanız, bu özelliği Ayarlar > Gizlilik ve Hizmetler kısmından aktifleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak Microsoft Edge’in bu yeni özelliği, kullanıcılara ziyaret edilen sayfaların ekran manzaralarını kaydetme konusunda yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Lakin, kullanıcının saklılığı ve bilgilerinin inançta olması konusunda Microsoft’un daha fazla bilgi vermesi gerekiyor. Umarız bu özellik, kullanıcıların geri bildirimleriyle daha uygun hale getirilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar