Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaİnternetGoogle Arama'da artık yapay zeka dayanağı de mevcut!

Google Arama’da artık yapay zeka dayanağı de mevcut!

Hizmet artık bir söz öbeğinin yahut tümcenin yapısını tahlil edebilen ve bir şeylerin yanlış olduğu durumlarda teklifler sunabilen bir gramer denetleyicisine sahip.

9to5 Google’ın işaret ettiği üzere, “gramer kontrolü”, “dilbilgisi kontrolü” yahut “gramer denetleyicisi” üzere bir cümleyi işaretlemek aracın aktifleştirilmesini sağlar. Lakin, sorgunuza bu tabirlerden birini dahil etmezseniz, Arama yeniden de dilbilgisi teklifleri sunabilir.

Araç, yazım kusuru da dahil olmak üzere bir yanılgı fark ederse, Google cümleyi yine muharrir ve neyin farklı olduğunu belirtir. Düzeltilmiş ifadeyi yahut cümleyi üzerine getirerek basitçe kopyalayabilirsiniz. Dilbilginiz yerindeyse, araç size dopamini tetikleyen yeşil bir onay işareti verir lakin ne yazık ki altın bir yıldız vermez.

Google Arama’da artık yapay zeka takviyesi de mevcut!

Araç şimdilik sırf İngilizce olarak sunuldu lakin söz öbeği yahut cümle Arama siyasetlerini ihlal ederse çalışmayacağını belirtmekte yarar var. Tehlikeli, taciz edici, tıbbi, müstehcen, terör içeriği yahut şiddet ve kanla ilgili rastgele bir şey için dilbilgisini denetim etmez. Küfür yahut müstehcen lisan içeren bir tabir yahut cümlenin de gramer açısından yanlışsız olduğundan emin olmak için öbür bir yere bakmanız gerekebilir.

Google, elbette, uzun müddettir Gmail ve Google Drive’da gramer araçları sunuyor. Kapsamlı hileler çantasında bir kelamlık aracı olduğu düşünülürse, birini Arama’ya getirmek hayli mantıklı bir atak. Böylelikle Google Dokümanlar’ı yahut öteki bir uygulamayı açmanıza gerek kalmaz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar