Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaİnternetGoogle’ın Gmail’e getirdiği yeni özellik, irtibat sıkıntılarını büyük ölçüde çözecek

Google’ın Gmail’e getirdiği yeni özellik, irtibat sıkıntılarını büyük ölçüde çözecek

Google, Gmail taşınabilir uygulamasına yerleşik çeviri özelliği ekleyerek kullanıcıların farklı lisanlarda bağlantı kurmasını kolaylaştırıyor. Bu yeni özellik, daha evvel yalnızca web üzerinde bulunurken, artık Android ve iOS aygıtlarına da geliyor.

Yıllardır Gmail’in çeviri özelliğini kullanan birçok kişi, dünyanın dört bir yanındaki beşerlerle irtibat kurabiliyor. Google’ın yaptığı açıklamada bu güncellemeyle, lisan engellerinden bağımsız olarak, insanların daha rahat irtibat kurmasını amaçladıklarını belirtti.

Google’ın Gmail’e getirdiği yeni özellik, bağlantı meselelerini büyük ölçüde çözecek

Bu yeni özellik, otomatik olarak bir e-postanın lisanını tespit ediyor. E-postanın lisanı, kullanıcının tercih ettiği lisandan farklıysa, e-postanın üst kısmında bir çeviri teklifi beliriyor. Örneğin, e-posta Korece yazılmışsa ve kullanıcının tercih ettiği lisan İngilizce ise, “İngilizce’ye Çevir” formunda bir çubuk görünecek. Kullanıcı bu çubuğa tıklayarak e-postanın çevirisini görebilir.

Eğer kullanıcı makul bir lisandaki e-postaların çevirisini görmek istemiyorsa, bu çubuğu kapatma yahut o lisanı çevirmeme seçeneğini tercih edebilir. Ayarlar kısmından hangi lisanların çevrilip çevrilmeyeceği ile ilgili tercihlerini düzenleyebilir. Şayet Gmail uygulaması çeviri teklifini göstermezse, kullanıcı e-postanın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüyü tıklayarak manuel olarak çeviri yapabilir. Gmail uygulamasındaki bu çeviri özelliği, toplamda 100 lisanı destekliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar