Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaOyunMicrosoft, Eski Activision Oyunlarını Geri Getirebilir

Microsoft, Eski Activision Oyunlarını Geri Getirebilir

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satin alıp kendi bünyesine geçireceğini açıklamasından sonra hiçbir şey açıklamaması insanların kafasında büyük soru işaretleri kalmasına sebep oldu. Yine de bazı ufak (!) detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Gün yüzüne çıkmaya başlayan şeylerden biri de Xbox CEO’su Phil Spencer’ın heyecanı.

Neye heyecanı? Activision Blizzard’ın ölüme terk ettiği oyunlara karşı olan heyecanı. Siz de bizim gibi heyecanlandınız değil mi? Çünkü Activision’un ölüme terk ettiği oyunlar deyince akla ilk hangi oyunun geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz: Guitar Hero. Guitar Hero kafelerde büyüyen nesil olarak bu serinin hak ettiği saygıyı görmesini istemek de gayet doğal.

Anlaşma tamamlandığı zaman Xbox ekibi, geliştiriciler ile Activision’daki eski oyunlar hakkında konuşacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft, Eski Activision Oyunlarını Geri Getirebilir 1

Phil Spencer, The Washington Post’a verdiği röportajda Activision’un en büyük markaları World of Warcraft ve Call of Duty’den konuşmaktan kaçındı ancak Spencer, Activision’un eski oyunlarına göz atmak istediklerini belirtti: “IP listesine bakıyordum ve çok heyecanlandım! King’s Quest, Guitar Hero gibi oyunlar var. Muhtemelen bunu zaten bilmeliyim ama sanırım HeXen de var.”

Spencer’ın dediğine göre anlaşma 2023 yazına kadar tamamlandığında Xbox ekibi, geliştiricileri ile Activision’dan hangi eski oyunlara can verilebilir konu başlığında tartışacaklar. Umarız biz Guitar Hero nesli olarak bir Guitar Hero oyunu daha görürüz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar