Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaOyunMicrosoft, Xbox Series X İçin "Kılıf" Duyurdu: İster Starfield Temalı, İster Kamuflajlı...

Microsoft, Xbox Series X İçin “Kılıf” Duyurdu: İster Starfield Temalı, İster Kamuflajlı…

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Xbox Series X konsolunu özelleştirmek isteyen oyunseverleri memnun edecek bir çalışma yaptı. Şirket, bu çalışma kapsamında Xbox Series X ile tam uyumlu kılıflar oluşturdu. 3 özel model ile karşımıza çıkan şirket, 6 Eylül 2023 tarihinde piyasaya sürülecek Starfield hayranlarını daha çok heyecanlandıracak gibi görünüyor.

Xbox Series X için oluşturulan kumaş kılıflar, Xbox Series X boyutlarına göre katlanabilen bir yapıya sahip. Cırt cırtlı bir tasarıma sahip olan kaplama, oyun konsolunun ısınmasını engellemek için havalandırma bölmelerinde de boşluklar içeriyor. İç kısımda ise silikon malzeme tercih eden Microsoft, bu sayede kaplamanın konsol üzerinden kaymasını engelledi.

Starfield temalı Xbox Series X kaplaması böyle görünecek:

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft, Xbox Series X İçin &Quot;Kılıf&Quot; Duyurdu: İster Starfield Temalı, İster Kamuflajlı... 1

Xbox Series X’in Starfield temalı kaplamasınsa genel olarak açık tonlar tercih edildiğini görüyoruz. Tasarımcılar, Xbox Series X’in açma butonunun çevresinde renkli bir şerit tercih ederken disk girişi ile bağlantı portlarının olduğu bölümünde daha sade bir tasarım tercih etmişler. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft, Xbox Series X İçin &Quot;Kılıf&Quot; Duyurdu: İster Starfield Temalı, İster Kamuflajlı... 3

Konsol için tasarlanan diğer iki kaplama ise kamuflaj detayları ile dikkat çekiyor. “Arctic Camo” ve “Mineral Camo” olarak isimlendirilen bu kaplamalar, renkleri haricinde tamamen aynılar.

 

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Starfield temalı kaplama 18 Ekim, Arctic Camo ile Mineral Camo isimli kaplamalar ise 10 Kasım’da resmi olarak satışa sunulacak. Oyuncular, Starfield kaplaması için 49,99 dolar, kamuflaj kaplamaları içinse 44,99 dolar ödeme yapacaklar. Microsoft, yeni kaplamalar için ön siparişlerin bugün itibarıyla verilebileceğini söyledi. Yaptığımız kontrollerde, kaplamalar için oluşturulan bağlantıların Türkiye’de aktif edilmediğini görüyoruz…

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar