Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaMobilGoogle, Pixel Flip söylentileri üzerine bir açıklama yaptı

Google, Pixel Flip söylentileri üzerine bir açıklama yaptı

Google Pixel Fold, resmi olarak duyuruldu ama önümüzdeki ay satışa çıkması beklenmiyor. Ayrıyeten şirket, gelecekte katlanabilir aygıtlar konusunda farklı dizaynlara da sıcak bakıyor.

Google Pixel eser yöneticisi George Hwang, Google I/O 2023’te Tom’s Guide’a verdiği röportajda, katlanabilir telefonlarla ilgili bir soruya karşılık verirken, Pixel takımının “farklı aygıt cinslerine ve teknolojilere mutlaka açık” olduğunu belirtti.

Bu durum, Google’ın yakın gelecekte Pixel Flip şeklinde bir aygıtı piyasaya süreceği manasına gelmiyor. Lakin Google’ın, Samsung Galaxy Z Flip 4 yahut Motorola Razr 2022 üzere modellerle emsal öteki katlanabilir aygıtlar üzerinde çalışabileceği anlaşılıyor.

Hwang’ın tıpkı röportajda belirttiği üzere, Google grubu şu anda Pixel Fold’un en uygun hale gelmesi için dizayndan uygulamalara ve kamera teknolojisine kadar birçok alanda ağır bir halde çalışıyor.

Google, Pixel Flip söylentileri üzerine bir açıklama yaptı

Bunun, Google’ın kısa vadede odaklanacağı ana mevzunun klasik katlanabilir form faktör olduğunu gösteriyor. Bu tıp aygıtların hakikat bir formda tasarlanması ve üretilmesi hiç kolay değil ve Google’ın öncelikle Fold modelini mükemmelleştirdikten sonra, tahminen Flip stili bir modele geçmesi mantıklı görünüyor.

Katlanabilir telefonlar listemizdeki birçok üretici, iki farklı form faktörde katlanabilir aygıtlar üretiyor. Samsung, bunun uygun bir örneği. Bu durum, yeni bir katlanabilir aygıt arayan kullanıcılara birden fazla seçenek sunma imkanı sağlıyor.

Tom’s Guide’ın, George Hwang ile yaptığı röportajın akabinde yayınladığı öteki bir makale, Mayıs ayında duyurulan Google Pixel Fold’un gelişim süreci ve piyasaya sürülmesi hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Hwang, “Odak noktamız, her açıdan en yeterli aygıtı sunmak,” diyor ve bu, kullanıcılara en âlâ katlanabilir telefon tecrübesini sunmak manasına geliyor. Bu maksat doğrultusunda, aygıtın mimarisi sıfırdan yine çalışıldı ve bileşenler tekrar tasarlandı.

Google, Pixel Fold’un menteşesinin şimdiye kadar ki en güçlü menteşe olduğunu argüman ediyor. Dış ekran, mümkün olduğunca telefon gibisi bir tecrübe sunacak biçimde tasarlandı, böylelikle kullanıcılar gerektiğinde 7,6 inçlik tam ekranı kullanabilirler.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar