Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunMinecraft, Youtube’da 1 Trilyon İzlenmeyi Geçen İlk Oyun Oldu

Minecraft, Youtube’da 1 Trilyon İzlenmeyi Geçen İlk Oyun Oldu

Kendinize ait yeni dünyalar inşa edebildiğiniz ve 10 yıldan uzun süre önce çıkan Minecraft oyunu müthiş bir başarıya daha imza attı.

Gelmiş geçmiş en çok satan oyunlar listesinde Mario, Tetris ve Grand Theft Auto (GTA) ile birlikte yer alan Minecraft şimdiye kadar birçok rekoru elinde bulundururken bir başka kilometre taşını daha geride bırakarak Youtube üzerinde toplamda 1 trilyon izlenmeye ulaşan ilk oyun oldu.

Youtube üzerindeki ilk Minecraft videosu 2009 yılında yayınlandı, bu video oyun henüz piyasaya sürülmeden önce yayınlanmış bir tanıtım videosuydu. O günden bu yana müthiş bir ilerleme kaydederek büyümeye devam etti. Şu anda 35 binden fazla Youtuber sadece Minecraft özelinde videolar çekmektedir. Buna ek olarak 150 farklı ülkede yayıncılar Minecraft ile ilgili içerikler üreterek yayınlamaktadırlar. Tüm bu sayılar Youtube tarafından açıklanan resmi verilerdir. Minecraft ayrıca bilgisayar, mobil ve oyun konsolları dahil olmak üzere dünya genelinde aktif 140 milyon oyuncuya sahiptir.

2011 yılında Mojang Studios tarafından çıkarılan Minecraft, daha sonra 2014 yılında Microsoft tarafından 2.4 milyar dolar gibi sansasyonel bir bedel ödenerek satın alınmıştı. Bir video oyununa ödenen en yüksek bedel olan bu sayı birçokları tarafından eleştirilse de Minecraft o günden bu yana büyümeye devam ederek Microsoft açısından oldukça karlı bir yatırım olmuştur.

Youtube kendi resmi hesabından Minecraft’ın başarısını özel bir video ile kutladı. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Video linki: https://youtu.be/YXY74kWderc

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar