Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaİnternetModa dünyasının dev ismi, tanınan oyun Roblox içinde kendi kasabasını kuruyor

Moda dünyasının dev ismi, tanınan oyun Roblox içinde kendi kasabasını kuruyor

Gucci, Roblox içindeki varlığını biraz daha kalıcı hale getiriyor. Moda markası, geçtiğimiz yıl Gucci Garden gibi daha kısa ömürlü deneyimler için daha önce sanal dünyada işbirliği yapmıştı ve artık Gucci Town adında daha kalıcı bir alan yayınlıyor. Bu alan, mini oyunlar için bir bölge, bir kafe ve elbette oyuncuların Roblox avatarları için sanal Gucci giysileri satın alabilecekleri bir sanal mağaza da dahil olmak üzere çeşitli alanları birbirine bağlayan merkezi bir bahçeye sahip. Ayrıca şirket, sanal kıyafetlerin Roblox’un yeni “katmanlı giyim” teknolojisini kullandığını söylüyor.

Gucci, sadece iki haftalığına açık olmasına rağmen geçtiğimiz yıl bahçeyi 20 milyondan fazla oyuncunun ziyaret ettiğini ve yeni alanın zaman içinde istikrarlı bir şekilde gelişmesini beklediğini belirtiyor. Gucci’nin yeni işlerden sorumlu EVP’si Nicolas Oudinot, The Verge’e “Deneyimi tasarlarken başlangıç noktası her zaman topluluk olmuştur” dedi ve ekledi: “Buna bağlı olarak, gelecekteki gelişmeleri Gucci ve tekrar eden ziyaretçiler arasında açık bir diyalog olarak öngörüyoruz. Roblox topluluğundan ortaya çıkan içerik yaratıcıları ve yetenekler bizimle olacak, biz de yaratıcı yönetmen Alessandro Michele’in sürekli değişen vizyonuyla gelişen yaratıcı mesajlarımız sürekli gelişmeye devam ederken ekosistemi yeni fikirler ve görsel uyaranlarla dolduracağız.

Bu ortaklık tuhaf görünse de, son zamanlarda video oyun alanında çok fazla çaba gösteren Gucci için doğal bir evrim olduğunu söyleyebiliriz. Moda şirketi, Roblox deneyimlerini piyasaya sürmenin yanı sıra, bir sırt çantası için e-spor organizasyonu 100 Thieves ile ve çok pahalı bir Xbox için Microsoft ile birlikte çalıştı.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar