Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaBilimNASA Artemis vazifesindeki giysiler için dünya devi ile anlaştı!

NASA Artemis vazifesindeki giysiler için dünya devi ile anlaştı!

NASA’nın geçen yıl 2025’teki Artemis III misyonu için Araç Dışı Aktivite Hizmetleri (xEVAS) uzay giysilerini oluşturmak üzere seçtiği şirket olan Axiom Space, bunları tasarlamak için lüks İtalyan markası Prada ile iştirak kurduğunu duyurdu.

İki şirket üretim boyunca yan yana çalışacak. Axiom Space CEO’su Michael Suffredini bir açıklamada şunları söyledi:  “Prada’nın ham hususlar, üretim teknikleri ve yenilikçi tasarım konseptleri konusundaki teknik uzmanlığı, sadece astronotların ay yüzeyindeki konforunu sağlamakla kalmayacak, tıpkı vakitte eski uzay giysilerinde bulunmayan, çok muhtaçlık duyulan insan faktörleri konularını da sağlamada ileri teknolojiler sağlayacaktır.”

NASA Artemis misyonundaki giysiler için dünya devi ile anlaştı!

Prada Group pazarlama yöneticisi Lorenzo Bertelli ise şunları ekledi: “Bu, uygarlığı ilerletmek için insan yaratıcılığının ve yenilikçiliğinin gücünün gerçek bir kutlamasıdır.” Ayrıyeten şirketin “son teknoloji” çalışmasını Luna Rossa Prada yelken takımıyla onlarca yıllık tecrübeye borçlu olduğunu söyledi.

Artemis III misyonu, sadece Apollo 17’den bu yana geçen elli yıl nedeniyle değil, tıpkı vakitte astronotlar Christina Koch ve Victor Glover üzere bir bayanın yahut farklı ırklardan birinin aya birinci sefer gitmesi nedeniyle eşsiz. Değişik bir halde Koch’un vazifedeki rolü, Axiom Space’in çıkışında erkenden kabul ediliyor ve görünüşe nazaran lüks bir tasarımcıyla grup kurmayı haklı çıkarmak için bir bayanın varlığının gerekli olduğuna dair bir alt metin yaratıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar