Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilReddit taşınabilir sürümünde değerli yeniliklere imza atacak

Reddit taşınabilir sürümünde değerli yeniliklere imza atacak

Değişiklikler, kullanıcıların fotoğraflara, görüntü kliplere ve GIF’lere daha kolay göz atabilmesi için aramada ve farklı alt dizinlerde yeni bir “medya” sekmesi içeriyor. Ayrıyeten Reddit’in uygulamasında ve web sitesindeki arama sonuçları daha kolay ve pak bir görünüme kavuşuyor.

Reddit ayrıyeten, sitenin taşınabilir sürümünü kullanan ve oturum açmamış şahıslar için de aramayı kolaylaştırıyor. Artık oturum kapalıyken yapılan aramalarda daha fazla filtrenin yanı sıra yorumlar ve gönderiler için farklı sekmeler bulunacak. Şirkete nazaran taşınabilir web aramaları genel olarak %85 daha süratli. Ayrıyeten ekran okuyuculara güvenen Reddit kullanıcıları için özel olarak arama iyileştirmeleri de mevcut.

Reddit taşınabilir sürümünde kıymetli yeniliklere imza atacak

Bu değişiklik, şirketin uygulamasıyla ilgili uzun müddettir devam eden erişilebilirlik şikayetlerinden kimilerini çözmesine yardımcı olabilir. R/blind üyeleri, şirketin API baskısına karşı en sesli muhaliflerden bazılarıydı ve bu da birçok üçüncü taraf uygulamasının kapatılmasıyla sonuçlandı. Şirket daha sonra birtakım erişilebilirlik odaklı uygulamaları API fiyatlarından muaf tutacağını söyledi lakin r/blind moderatörleri imtiyazın kâfi olmadığını ve şirketin “Reddit kullanıcılarının kendi uygulamalarını denetlemesini imkansız hale getirdiğini” söyledi. Reddit’in en son güncellemeleri, kullanıcıların denetleme araçlarıyla ilgili şikayetlerini gidermese de, değişiklikler, uygulamaya ekran okuyucularla göz atan bireyler için yeniden de değerli bir gelişme olabilir.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar