Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaX, yayınlanan temaslardan başlıkları kaldırmaya başladı

X, yayınlanan temaslardan başlıkları kaldırmaya başladı

Eskiden Twitter olarak bilinen web sitesi, Fortune’un ağustos ayında bildirdiği bir değişikliği uygulayarak, yayınlanan temaslardan başlıkları ve özetleri kaldırmaya başladı. O vakitler web sitesi sahibi Elon Musk, fikrin direkt kendisinden geldiğini ve bunun “platformun estetiğini büyük ölçüde geliştireceğini” söylemişti.

Reklamverenlerin kendilerine bir ön izleme gösterildiğinde bu yeni formattan hiç hoşlanmadıkları bildirildi lakin değişikliğin buna karşın devam ettiği açıkça görülüyor.

X, yayınlanan temaslardan başlıkları kaldırmaya başladı

X‘in format değişikliğinin ana nedeni, görünüşe nazaran, vakit çizelgesinin ekranda görünen kısmına daha fazla gönderi sığdırarak gönderilerin daha kompakt görünmesini sağlamak. Buna ek olarak Musk’un, bunun web sitesinde şok kıymeti olan başlıklara dayanan tıklama tuzağı olaylarını azaltmaya yardımcı olabileceğini düşündüğü bildiriliyor.

Musk, formattaki değişikliğin ana itici gücünün web sitesinin estetiği olduğunu açıkça tez etse de, daha fazla insanı direkt X üzerinde uzun biçimli modüller yayınlamaya teşvik etmeye çalıştığı da bir sır değil. Web sitesi, Blue abonelerinin gönderi sonunu 25.000’e çıkardı. Kendisi daha evvel “daha fazla yazma özgürlüğü ve daha yüksek gelir” isteyen gazetecilerin platformda “doğrudan yayın yapması” gerektiğini tweet atmıştı. Yakın vakitte X’te “daha fazla yurttaş gazeteciliğini” teşvik etti ve insanların telefonlarından “kolayca canlı video” yapabileceklerini söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar