Perşembe, Temmuz 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetNetflix erişilebilirlik özelliklerini genişleterek abonelerine daha güzel bir hizmet sunmaya hazırlanıyor

Netflix erişilebilirlik özelliklerini genişleterek abonelerine daha güzel bir hizmet sunmaya hazırlanıyor

Netflix, yeni bir güncelleme ile dünya çapında erişilebilirlik özelliklerini genişletmeye hazırlanıyor.

Şirket, 2023’ün başına kadar Netflix orijinal içeriklerinin tamamına ek sesli açıklamalar, altyazılar ve yabancı dilde dublaj parçalar ekleyecek. Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Almanca ve İtalyanca dahil olmak üzere 10 dil, en sonunda Asya-Pasifik dillerine ve benzersiz bölgesel Avrupa dillerine genişleme planları ile tam olarak desteklenecek.

Habere eşlik eden bir duyuru yazısında Netflix’in erişilebilirlik direktörü Heather Dowdy, “Onlarca yıldır erişebildiğiniz eğlence, nerede yaşadığınıza ve hangi dili konuştuğunuza göre belirleniyordu, yani AD [Sesli Açıklamalar] veya SDH’ye [Sağırlar için Altyazılar] ihtiyaç duyan insanlar, yaşadıkları yerin dışında yapılan hikayelerden zevk alamıyorlardı” dedi ve devam etti: “Amacımız dünyayı eğlendirmek ve SDH ve AD dil kullanılabilirliğimizi şimdi 40’tan fazla dili kapsayacak şekilde artırıyoruz. Böylece tüm üyelerimize hayatlarının ekrana yansıdığını görme imkanı vermeyi umuyoruz.”

Bu, eğlence akışına öncülük etmesinden bu yana en zorlu dönemlerden birini yaşayan Netflix için kesinlikle bir avantaj olacaktır. Yayıncı, bu yıl abone kayıpları, Disney Plus ve HBO Max gibi markaların rekabetinin artmasıyla sarsıldı ve orijinal yapımlarının birçoğunu, hatta önemli hayran kitlesi olan yapımları bile sonlandırmak zorunda kaldı.

Sektörün kendisi erişilebilirlik özelliklerini daha geniş kitleler için genişletme çabalarında çok yavaş hareket ediyor olsa da, Netflix bu alanda çabalarını ilerletmede nispeten tutarlı görünüyor. Hizmet, şu anda 11.000 saatlik sesli açıklamalı içeriğe sahip ve yeni eklemeleri web’de ve iOS uygulamalarında daha net bir şekilde gösterecek.

Belki de Netflix, dünya çapındaki potansiyel kitlesinin alt bölümlerini daha fazla erişilebilirlik özellikleriyle destekleyerek, son zamanlarda yaşadığı abone açığını kapatmaya başlayabilir.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar