Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaİnternetNetflix fiyatlı abonelik paylaşımında ısrarcı

Netflix fiyatlı abonelik paylaşımında ısrarcı

Ulaş Utku Bozdoğan: Netflix Fiyatlı Abonelik Paylaşımında Israrcı 1

10 yıldır ilk defa abone kaybına uğrayan Netflix bunu biraz da pandemi şartlarının hafiflemesine bağlasa da abonelerin diğer evlerdeki arkadaşları ile şifrelerini paylaşması şirket içerisinde ciddi bir rahatsızlık uyandırıyor. Yeni dönemde bunun önüne geçmekte kararlı. 

Netflix ücretli abonelik paylaşımı nasıl olacak?

Yılın ilk çeyreğinde 200 bin civarında abone kaybeden Netflix, ikinci çeyrekte ise 2 milyon gibi ciddi bir rakam bekliyor. Yılın ikinci yarısında toparlanma olacağı beklentisi olsa da abonelik paylaşımı önemli bir gelir kaybına neden oluyor. 

Netflix son 10 yılda ilk kez abone kaybetti

1 gün önce eklendi

Netflix yaklaşık 100 milyon kişinin şifresini ev dışındaki arkadaşları ile paylaştığını tespit etmiş. Yatırımcılara gönderilen bir raporda 100 milyon kişilik bu dev pastadan mutlaka pay alınması gerektiği not düşülmüş. Bir kaç ülkede test edilen Extra Member adındaki 2 kişiye kadar ücretli şifre paylaşım özelliğinin tüm ülkelerde kullanıma sunulması planlanıyor. 

Netflix şimdilik kullanıcılar ücretli abonelik paylaşımına nasıl bakıyor bunu anlamak istiyor. Bir baskı mekanizması olmadan ücretli aboneliği tercih edeceklerin sayısı pek de fazla olmayacaktır. Firma fazla renk vermese de önümüzdeki yıllarda ücretsiz abonelik paylaşımı yapanların önünü kesmeye hazırlanıyor. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Netflix ücretli abonelik paylaşımını yaygınlaştıracak

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar