Pazar, Eylül 25, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunNFT çılgınlığı tam gaz devam ederken, bu çılgınlığa artık de Call of...

NFT çılgınlığı tam gaz devam ederken, bu çılgınlığa artık de Call of Duty markasının dahil olduğu argüman ediliyor

Activision’ın bu yıl Call of Duty’ye NFT’leri eklemeyi düşündüğü söyleniyor. Çevrimiçi Twitter sızıntı kaynağı Ralph’in söylediğine göre yayıncı, Infinity Ward’ın yeni Call of Duty’sine blok zinciri token’lerini entegre etmeyi düşünüyor ve ayrıca kullanıcı arayüzünde büyük değişiklikler yaparak arama kartları, amblemler, avatarlar ve istatistikler için daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunmayı planlıyor. Ralph, “NFT’ler birkaç aydır araştırılıyor ve değerlendiriliyor” diyor.

Sızıntının devamında şu cümle de dikkat çekici: “[Mikroişlemler] ve içerik yapıları eğilimlerden ve tahminlerden etkilenir, NFT’ler şu anda bunlara benziyor.

Activision, Call of Duty 2022’ye NFT eklenmesi hakkında resmi bir açıklama yapmadı ve gelecekte teknolojiyi takip etme planları olup olmadığını söylemedi. Activision Blizzard’ın NFT’ler konusundaki duruşu, Microsoft’un yayıncıyı satın almasıyla daha da karmaşıklaşıyor. Xbox patronu Phil Spencer, daha önce NFT’lerle ilgili endişelerini dile getirerek, Microsoft’un oyun kanadının şu anda bu akımı takip etmekle ilgilenmediğini, ancak bunları tamamen göz ardı etmediğini söylemişti.

Spencer geçtiğimiz Kasım ayında Axios’a “Bence çok fazla spekülasyon ve deney yapılıyor ve bugün gördüğüm bazı reklam öğeleri eğlenceden ziyade sömürücü gibi gözüküyor” demişti. “Her NFT oyununun sömürücü olmasını gerektirdiğini düşünmüyorum. Sadece insanların bunu çözme yolculuğunda olduğumuzu düşünüyorum” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

NFT’lerin Call of Duty’ye entegre edilebileceği çok bariz birkaç farklı yol bulunuyor. Çok oyunculu FPS’de oyuncuların açtıkları amblemler, görünümler ve çağrı kartları arasında bazıları geleneksel oyun içi öğeler yerine blok zincir jetonları olarak satılabilir…

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar