Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaOyunNintendo Switch rekor üstüne rekor kırıyor

Nintendo Switch rekor üstüne rekor kırıyor

Nintendo’nun sevilen oyun konsolu Switch, piyasaya sürüldüğü altıncı yılda değerli bir dönüm noktasına geldi. Nihon Keizai Shimbun’un son raporuna nazaran, Switch, bu yılın Haziran ayında Japonya’daki satışlarında dikkate paha bir artış yaşadı. Geçen yılın birebir periyoduna nazaran satışlar %68 artarak, toplamda 380.000 ünite sattı. Bu muazzam muvaffakiyet, konsolun piyasaya çıktığı günden bu yana Haziran ayı satışları için yeni bir rekor kırdı. Bu muvaffakiyetin gerisinde, “Zelda: Tears of the Kingdom” oyununun başarısı büyük rol oynadı.

Bununla birlikte, Nihon Keizai Shimbun, gelecek yıllarda Switch satışlarının düşüş gösterebileceğini öne sürdü. Mevcut mali yıl için net karların %21 oranında azalarak 340 milyar yen (yaklaşık 17.278 milyar yuan) olması bekleniyor.

Nintendo Switch rekor üstüne rekor kırıyor

Switch, Japonya’da 30 milyon ünite satış eşiğine yaklaşıyor ve şu anda 29.77 milyon ünite satış sayısında. Bölüm uzmanlarına nazaran, konsolun önümüzdeki yıl Japon pazarında doruğa çıkma mümkünlüğü yüksek. 1989 model Game Uzunluk (32.47 milyon birim) ve 2004 model NDS (32.86 milyon birim) üzere evvelki rekorları geçmesi bekleniyor.

Donanım ve kalite denetim konusundaki tenkitlere karşın, Nintendo Switch, eşsiz oyun tecrübesi ve geniş oyun kütüphanesi ile oyuncuları büyülemeye devam ediyor. Japonya’daki yaklaşan kilometre taşı ve potansiyel pazar liderliği ile, Nintendo’nun oyun ekosisteminin dayanıklılığı ve cazipliği ortaya çıkıyor. Altıncı yılını kutlayan Switch için hayranlar heyecanla ne geleceğini bekliyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar