Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaOyunNintendo’nun bu kararı o ülkedeki oyunseverleri derinden etkiledi

Nintendo’nun bu kararı o ülkedeki oyunseverleri derinden etkiledi

Nintendo’nun Rusya’ya olan eser sevkiyatını durdurma ve Nintendo eShop’u bakım altına alma kararının Rus oyun pazarı üzerinde büyük bir tesir yarattığı gözlemlendi. 2022’nin birinci aylarında, Rus rublesi ile gerçekleştirilen süreçlerin ödeme sağlayıcıları tarafından askıya alınması üzerine, Nintendo bu değerli kararı aldı. Kısa bir mühlet evvel Nintendo Avrupa, ekonomik görünümün zorluğunu belirleyici bir etken olarak kıymetlendirdi ve Rusya’daki faaliyetlerini sonlandırmak üzere ağır bir karara varmak durumunda kaldı.

Rusya’da mevcut Nintendo hesabı sahipleri, belli hizmetlere erişmeye devam edebilirler. Şirket, Rusya’da bulunan sadık müşteri kitlesine olan bağlılığını sürdürmeye ve daha evvelden verdiği taahhütleri yerine getirmeye devam etme niyetindedir. Rusça Nintendo eShop versiyonu, mevcut müşterilere kısmi bir hizmet sağlamaya devam edecek. 31 Mayıs 2023 tarihinden itibaren ve ileriye dönük bir mühlet boyunca, etkin Nintendo hesabı olan Rus müşteriler, daha evvelden satın almış oldukları dijital içerikleri tekrar indirebilecekler. Bu adımın emeli, oyuncuların yatırım yapmış oldukları oyunlara erişmeyi sürdürebilmesi ve keyif almalarını sağlamaktır.

Nintendo’nun bu kararı o ülkedeki oyunseverleri derinden etkiledi

Ancak, Rusya ülkesi olarak belirlenmiş yeni Nintendo hesaplarının oluşturulması artık mümkün olmayacak. Güvenlik münasebetleriyle, Nintendo hesaplarına ilişkilendirilmiş kredi kartı yahut PayPal üzere ödeme bilgileri silindi. Bu durum birtakım müşteriler için eza oluşturabilir; ancak Nintendo, kullanıcıların şahsî bilgilerinin güvenliğini ve korunmasını en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.

Nintendo’nun Rusya’daki faaliyetlerini sonlandırma kararının, global oyun pazarının karmaşık tabiatını ve çok uluslu şirketlerin ekonomik belirsizliklerle baş etme zorluklarını yansıttığı düşünülüyor. Nintendo Switch’in bu yılki satışlarının etkileneceği kestirim ediliyor. Lakin, şirket, sadık müşteri kitlesinin güvenliğini ve memnuniyetini sağlarken, dünya genelindeki oyunculara inanılmaz oyun tecrübeleri sunmayı sürdürme kararlılığını vurgulamaktadır.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar