Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaDonanımNubia'nın yeni 4K Küçük LED oyun monitörü raflarda

Nubia’nın yeni 4K Küçük LED oyun monitörü raflarda

Nubia’nın Red Magic serisi, kısa müddet evvel GM001 serisi 5088 Bölge Küçük LED oyun monitörünü duyurdu ve ön satışa sunuldu. Artık bu monitör, JD.com üzerinden 5499 Yuan (yaklaşık 770 dolar) fiyatla satışa çıktı. Bu monitörün temel özelliklerine bir göz atalım.

Nubia Red Magic 5088 bölge oyun monitörü, 27 inçlik AUO 7.0 Süratli IPS paneli ile dikkat çekiyor. Bu panel, suratı ve netliği ile tanınmakta. 5088 lamba boncuğu ve Küçük LED bölgelendirmesi sayesinde, aydınlatmayı hassas bir halde denetim ediyor. Öne çıkan özelliklerinden biri ise, süratli tempolu oyunlar ve yüksek çözünürlüklü içerikler için uygun olan 4K çözünürlüğünde yüksek 160Hz yenileme suratını desteklemesi. Ayrıyeten, 10-bit renk dayanağı ile geniş bir renk spektrumu sunarak canlı ve gerçek renkler sağlıyor.

Kontrast ve reaksiyon mühleti açısından, Red Magic monitörü 1 milyon ile 1 ortasında dinamik kontrast oranı ve yalnızca 1ms’lik ultra süratli bir reaksiyon müddeti sunuyor. HDR 1400 sertifikası ile harikulâde parlaklık ve kontrast düzeyleri sunarak dikkat alımlı bir izleme tecrübesi sağlıyor. Hem FreeSync hem de G-Sync ile uyumlu olan monitör, pürüzsüz ve yırtılmadan oyun tecrübesi sunuyor.

Nubia’nın yeni 4K Küçük LED oyun monitörü raflarda

Monitör, renk doğruluğu konusunda da üstün. sRGB, DCI-P3 ve Adobe RGB renk gamlarının %99’unu kapsıyor. Profesyonel renk kalibrasyonu ile ΔE<1 kıymetini sağlayarak, renkleri hassas bir formda temsil ediyor. Ayrıyeten, ortam ışığına bağlı uyarlanabilir parlaklık ve göz yorgunluğunu azaltmak için çeşitli ekran modları üzere üç göz müdafaa işlevi sunuyor.

Bu monitör yalnızca performansla değil, estetik ve fonksiyonellikle de öne çıkıyor. Görsel tecrübesi artırmak için bir RGB ortam ışığı halkası ve ayarlanabilir döner bir stand içeriyor. İrtibat seçenekleri çeşitli, HDMI 2.1, DP ve 90W Type-C ilişkileri mevcut.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar