Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaDonanımNvidia RTX 4000 serisinden yeni bir model ortaya çıktı: 900W TDP ile...

Nvidia RTX 4000 serisinden yeni bir model ortaya çıktı: 900W TDP ile geliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Nvidia Rtx 4000 Serisinden Yeni Bir Model Ortaya Çıktı: 900W Tdp Ile Geliyor 1

Ada Lovelace mimarisine sahip RTX 40 kartlarını piyasaya sürmeye hazırlanan Nvidia’dan yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şirketin iki adet 16 pin güç bağlantısı gerektirecek yeni bir tepe model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

900W TDP ile geliyor     

RTX 4080 ve RTX 4070 modelleri hakkında önemli sızıntılar gerçekleştiren kopite7kimi, Twitter üzerinden Nvidia’nın 48 GB 24 Gbps GDDR6X belleğe ve 900W TDP’ye sahip olan AD102 yongası hazırladığını bildirdi. Paylaşılan yonganın henüz hangi modele ait olacağı bilinmiyor ancak şirketin tepe model ekran kartlarında büyük bir bellek ve TDP artışına gideceğini söyleyebiliriz.

GeForce RTX 3090 Ti şaşırtmaya devam ediyor

1 hf. önce eklendi

Ayrıca önümüzdeki Eylül ve Ekim aylarında duyurulması beklenen RTX 40 kartları ile beraber Nvidia’nın TITAN serisini de geri getireceği iddia ediliyor. Bununla birlikte oldukça yüksek bir güç tüketimi değeri ile gelecek yeni GPU, RTX 4090 Ti veya TITAN serisine ait bir model olabilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia’nın, 900W TDP’li yeni bir ekran kartı ortaya çıktı

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar