Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaİnternetOpera yeni tarayıcısını tanıttı, bu sefer maksat büsbütün yapay zeka!

Opera yeni tarayıcısını tanıttı, bu sefer maksat büsbütün yapay zeka!

Opera, Aria isimli yapay zeka takviyeli bir sohbet botuyla donatılmış yeni bir web tarayıcısı olan Opera One’ı duyurdu. Microsoft Edge’deki Bing sohbet botu üzere, Aria da tarayıcının yan çubuğunda konumlandırıldı ve gerçek vakitli bilgilerle kullanıcının sorularını yanıtlıyor, teklifler sunuyor ve daha fazlasını yapıyor.

Opera One, Aria’nın yanında, tekrar tasarlanan bir görünüme ve tarama tecrübesini sezgisel ve verimli kılacak yeni özellikler sunuyor. Örneğin, “Tab Islands” özelliği, kullanıcıların birbiriyle bağlantılı sekmeleri kümelere ayırabildiği bir işlevi söz ediyor. Bu sayede kullanıcılar iş, ferdî ve gibisi farklı Tab Islands kümeleri oluşturabilir ve bunlar ortasında süratle geçiş yapabilirler.

Opera yeni tarayıcısını tanıttı, bu sefer amaç büsbütün yapay zeka!

Aria sohbet botu, metin üretebilen ve kod yazabilen yeteneklerle donatılmış. Bu bot, OpenAI’nin GPT teknolojisi ile kodlanmış ve Opera hesabına sahip olan kullanıcılar için kullanılabilir hale getirilmiş.

Opera’nın yeni web tarayıcısı, şirketin yeni Modüler Tasarım çerçevesine dayanıyor. Bu tasarım, kullanıcılara daha fazla esneklik ve özelleştirme sunmayı hedefliyor. Dahili bir VPN, pil tasarrufu modu üzere özellikler, tarayıcının sunduğu birkaç yenilikten yalnızca birkaçı.

Bu yeni Opera One web tarayıcısı, geçen ay test basamağındaydı ve artık herkesin kullanımına sunuldu. Artık Windows, Linux ve macOS kullanıcıları tarafından indirilebilir hale getirildi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar