Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilOppo, kendisinin GPT-4'ten sonra en düzgün ikinci isim olduğunu argüman ediyor

Oppo, kendisinin GPT-4’ten sonra en düzgün ikinci isim olduğunu argüman ediyor

Çin’in teknoloji devleri yapay zeka (AI) alanında büyük ilerlemeler kaydediyor. Baidu’nun sanayi standardında bir tıbbi AI modelini duyurmasının akabinde, ChatGPT’nin rakibi olarak görülen Ernie de dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Akıllı telefon üreticisi Oppo da AI sohbet botu sahnesine giriş yaptı ve kıymetli ilerlemeler kaydediyor. Oppo’nun AndesGPT isimli AI modeli, bilgi ve ansiklopedi yetenekleri açısından yalnızca OpenAI’nin GPT-4 modelinin gerisinde.

Oppo’nun akıllı asistanı Xiaobu, AndesGPT modelinin Eylül ayında SuperCLUE kıymetlendirme ölçütünde yüksek bir sıralamaya ulaştığını duyurdu. AndesGPT, ChatGPT ve Bard’a misal bir generatif büyük lisan modelidir. Emel, klasik sesli asistanlara çekirdek düzeyinde bir yükseltme sağlamaktır. SuperCLUE’nin Temel Yetenek Sıralaması’nda, “bilgi ve ansiklopedi” yeteneği testinde 98.33 puan alarak Çin’de birinci sırada yer aldı.

Oppo, kendisinin GPT-4’ten sonra en yeterli ikinci isim olduğunu tez ediyor

OPPO, AndesGPT büyük lisan modelinin bilgi ve ansiklopedik yeteneklerini yüksek kaliteli bilgi grafikleri, çok sayıda soru-cevap ve evvelden eğitim ve ince ayarlama tekniklerinin optimizasyonu ile kıymetli ölçüde geliştirdiğini belirtti.

Geçen ay OPPO, büsbütün yeni Xiaobu Asistanı’nın büyük bir tanıtım kampanyasını başlatacağını duyurdu. Bu asistan, AndesGPT büyük lisan modeli temelinde oluşturuldu. Verilen metin girdilerine dayanarak kullanıcının gereksinimlerine uygun içerik üretebiliyor. Ayrıyeten özetleme ve sentez yeteneklerinde de değerli iyileştirmeler planlanıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar