Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaİnternetChrome'a gelen yeni güncelleme kullanıcıları mutlu etmişe benziyor

Chrome’a gelen yeni güncelleme kullanıcıları mutlu etmişe benziyor

Chrome’un son masaüstü sürümü olan 117, kullanıcıların uzun vakittir rahatsızlık duyduğu “Tüm Yer İmleri” hatırlatıcısını Kitaplık Çubuğundan kaldırdı. Bu, bilhassa yer imleri çubuğunda bedelli alan kaplayan ve ihtimamla düzenlenen yer imlerini bozan bu hatırlatıcıdan rahatsız olan kullanıcılar için memnuniyet verici bir gelişme oldu.

Önceden, “Tüm Yer İmleri” hatırlatıcısı, Material You dizaynının bir kesimi olarak Chrome 117 sürümünde getirildi. Buna dokunduğunuzda, tüm yer imlerini görüntülemek için Yan Paneli açma isteği geliyordu. Lakin Google, yer imleri çubuğundaki bu hatırlatıcıyı kaldırarak kullanıcılarına daha ferah bir kullanım alanı sunmuş oldu.

Chrome’a gelen yeni güncelleme kullanıcıları şad etmişe benziyor

Ayrıca Chrome 117’nin bu güncellemesiyle, 10 adet güvenlik yanılgısı da düzeltildi. Google, masaüstü platformuna Material You bileşenlerini ekliyor. Fakat bu ekleme, ChromeOS’tan daha yavaş ilerliyor. Yeniden de, yakın bir vakitte tüm Google eserleri ve hizmetlerinde misal bir temalama tecrübesi yaşayacağımızı söylemek mümkün.

Material You, Google’ın 2021’de Android 12 ile başlattığı yeni temalandırma motorudur. Bu, başlangıçta yalnızca Google’ın kendi platformlarına hudutlu olan dinamik arayüz temalandırma seçeneğiyle geliyordu. Lakin Google, Canary sürüm 110 ile bu temayı öteki hizmetlere, Chrome dahil olmak üzere, getirmeye başladı. Bu da Material You’nun Mac, Windows, ChromeOS ve Linux üzere platformlarda da kullanılmaya başlanmasını sağladı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar