Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaOyunOyun devi kendi kendini inceledi, kendini hatalı bulmadı

Oyun devi kendi kendini inceledi, kendini hatalı bulmadı

Overwatch 2 ve Diablo Immortal ile ilgili tüm haberler arasında, Activision Blizzard’ın yaptığı bir iç soruşturma da sona ermiş gibi görünüyor. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na taciz iddiaları ile karşılaşıldığında yönetim kurulunun harekete geçme konusunda başarısız olmadığı sonucuna vardığını açıkladığı bir belge sundu.

Activision Blizzard, belgede “Birçok iddianın aksine, yönetim kurulu ve dış danışmanları, Activision Blizzard üst düzey yöneticilerinin meydana gelen ve rapor edilen toplumsal cinsiyet tacizlerini kasıtlı olarak görmezden geldiklerini veya küçümsemeye çalıştıklarını gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını belirledi” diyor.

Rapor, şirket içinde sorunlar olduğunu da kabul ediyor. Ancak, Activision Blizzard’ın taciz başvurularını ve şirketin yanıtlarını incelemek üzere görevlendirildiği danışmanlardan birinin raporunda, “yansıtılan suistimal miktarı Activision Blizzard büyüklüğünde bir şirket için nispeten düşük” yazıyor. Kısacası şirket bir yandan tek bir kişinin bile üzülmesini kabul edilemez şeklinde değerlendirirken, diğer yandan daha kötüsünün de olabileceğini söylemeye çalışıyor.

Özetlemek gerekirse, Activision Blizzard tarafından yapılan bu inceleme, şirketin içerisinde sorun olduğunu kabul ederken, yönetimin durumu görmezden geldiğine yönelik iddiaları reddediyor.

Firma içi bu incelemenin komisyonlarda ne kadar değere sahip olacağını zaman gösterecek.

Kaynak:  Chip

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar