Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaDonanımOyunculara hoş haber: Nvidia RTX 3050 madencileri üzecek

Oyunculara hoş haber: Nvidia RTX 3050 madencileri üzecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Oyunculara Hoş Haber: Nvidia Rtx 3050 Madencileri Üzecek 1

CES 2022 fuarında GeForce RTX 3050 modelinitanıtanNvidia, giriş seviyesinde rekabet edecek yeni kartını 26 Ocak’ta piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sızdırılan bilgilere yeni ekran kartı, oldukça düşük bir madencilik performansı ile geliyor.

Oyuncuların tercihini kazanabilir

VideoCardz’ın Çin kaynaklarına göre Lite Hash Rate (LHR) kilidi ile gelecek yeni ekran kartı 75W TDP değerinde 12,5 MH/s gibi bir kazım performansı sunacak. Farklı kaynaklarda ise 57W TDP değerinde 13.66 MH/s değerine ulaşan RTX 3050, kazım performansında GTX 1060 veya RX 570’in bile gerisinde kalıyor.

Mevcut ETH fiyatlarını göz önünde bulundurarak madencilikte kullanılacak bir RTX 3050’nin ancak 500 günde kendi maliyetini çıkaracağını söyleyebiliriz. Bununla birlikte 1080P oyunculuğu hedefleyen ve 250 dolar MSRP fiyatı ile gelmesi beklenen yeni ekran kartı, GTX 1660 Ti ile aynı performansa sahip olacak ancak Raytracing ve DLSS desteği sunacak.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar