Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaYazılımOyunlarda 100 GB boyutlar artık standart haline geldi ve bu olay durmayacak!

Oyunlarda 100 GB boyutlar artık standart haline geldi ve bu olay durmayacak!

İnanç Can Çekmez: Oyunlarda 100 Gb Boyutlar Artık Standart Haline Geldi Ve Bu Olay Durmayacak! 1 Güçlü ekran kartları PC oyuncuları için giderek daha kıymetli bir bileşen haline gelirken, bu yıl gördüğümüz tanınan oyunlar yüksek kapasiteli bir SSD’nin daha mantıklı bir satın alma olacağını gösteriyor. Güya 100 GB’lık oyunlar standart hale gelmiş üzere görünüyor ve bu depolama problemi yaşayan oyuncular için sorun olabilir.

Oyuncuların saatler süren indirme yapmasını neden olan oyunlara son olarak Star Wars Jedi: Survivor eklendi. 130 GB’lık evrak boyutuyla bu yıl piyasaya sürülen en büyük PC oyunu olma özelliğini taşıyan oyun, yalnızca yavaş bir internete sahip olanlar için değil birebir vakitte hudutlu depolama alanına sahip herkes için can yakıcı.

100 GB evrak boyutu standart haline geldi

Steam datalarına nazaran PC kullanıcıların neredeyse yarısı 1 TB yahut daha fazla dik alanına sahip. Bunu yüzde 23,18 ile 250 GB-499 GB ve yüzde 14,62 ile 750 GB-999 GB alana sahip olanlar izliyor. Jedi: Survivor’ın yanı sıra Forspoken (120GB), Redfall (100GB), The Last of Us Part 1 (100GB) ve Atomic Heart (90GB) son vakitler yüksek evrak boyutuyla çıkış yapan oyunlar ortasında yer alıyor. Daha da ilginci Steam datalarına nazaran kullanıcıların neredeyse yarısının sisteminde 250 GB yahut daha az boş depolama alanı bulunuyor.

İnanç Can Çekmez: Oyunlarda 100 Gb Boyutlar Artık Standart Haline Geldi Ve Bu Olay Durmayacak! 3 Oyunlar bir müddettir daha fazla disk alanı kaplıyor. Call of Duty: Çağdaş Warfare’in 200+GB boyutu, oyuncuların muhtaçlık duymadıkları oyun modlarını kaldırabilmelerinden evvel, insanların yalnızca bu oyun için bir SDD satın almasına yol açmıştı. Borderlands 3: The Directors Cut 135GB, Red Dead Redemption 120GB ve Final Fantasy 15 Windows Edition 110GB’a ulaşıyor. Öte yandan ufukta işler de değişmeyecek: Immortals of Aveum için 110 GB, Diablo 4 için 90GB ve Baldur’s Gate 3‘ün son sürümü için ise 150GB gerekecek.

Sorunlar burada da bitmiş değil. Halihazırda HDD kullanan büyük bir kesim için aslında birkaç yıldır süren sorun daha da hissedilir hale geliyor: Yükleme müddetleri. Oyunların paket boyutları ve kaplamalar süratli bir yüklemeyi de aslında mecburî kılıyor. Immortals of Aveum, Diablo 4 ve Star Wars Jedi: Survivor şimdiki oyunlarda artık SSD’nin önerildiğini görüyoruz. Üstelik artık çıkış yapan oyunlara birinci günden onlarca GB’lık güncelleme gelmesine ise değinmiyoruz bile.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar