Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaOyunPapers Please’in Taşınabilir Oyunu Nihayet Çıkış Yaptı

Papers Please’in Taşınabilir Oyunu Nihayet Çıkış Yaptı

Yılların eskitemediği ve pek çok oyuncuyu bağımsız yapımlarla (indie) tanıştıran oyun olan Papers Please, pek çok oyuncunun gönlünde taht kurmuş durumda. Basit ama bağımlılık yapan mekanikleri ve eğlenceli olduğu kadar dramatik olan hikayesi ile ilgi odağı olan oyun. Bir dönem Steam’in en çok satanları ve Twitch’te en çok izlenenler arasında yer almıştı.

Geçtiğimiz hafta oyunun yapımcısı ve 3909 LLC stüdyosunun kurucusu olan Lucas Pope, Twitter hesabından oyunun mobil sürümünün yolda olduğunu açıklamıştı. Popülerlikten düşen oyunun mobile geleceğinin duyurusunun ardından Steam’deki satışlarında tekrar artış yaşansa da pek çok oyuncu Papers Please’in mobil sürümünü beklemeye başlamıştı.

Oyun pahalı da olsa çıkış yaptı

İnanç Can Çekmez: Papers Please’in Taşınabilir Oyunu Nihayet Çıkış Yaptı 1

Çıktığı döneme damga vuran oyun, an itibariyle Google Play Store ve App Store’da yerini aldı. Mobil cihazlara özel olarak yeniden tasarlanan oyun, mobil cihazlara uygun kontroller ile bizleri karşılıyor. Oyunu muhtemelen birçok insan biliyordur ancak bilmeyenleriniz için oyuna dair ufak bir özet geçelim:

1982 yılında Arstotzka isimli bir distopik ülkede geçen oyunda bir sınır güvenliği memurusunuz. Bir savaş durumu söz konusu ve sınır güvenliği çok önemli. Sizin göreviniz ise her gün hükümetin sizlere gönderdiği yönergelere uyarak ülkeye kimin girip kimin giremeyeceğine karar vermek. Her şeyi doğru yapıp iyi bir Arstotzka vatandaşı da olabilirsiniz, vicdanınızı dinleyip kurallara uymayabilirsiniz de.

Oyun an itibariyle App Store’da 84,99 TL, Play Store’da ise 88,99 TL fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Oyunun Steam fiyatı ise an itibariyle 18 TL.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar