Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunPlayStation VR 2, GDC 2022’de İştirakçiler Tarafından Denenebiliyor

PlayStation VR 2, GDC 2022’de İştirakçiler Tarafından Denenebiliyor

Sony, şu sıralarda devam eden Game Developers Conference (Oyun Geliştiricileri Konferansı) etkinliğinde katılımcılara PlayStation VR 2 cihazını test etme şansı sunuyor. Sony’nin yeni nesil sanal gerçeklik cihazını test etme teklifini kabul eden bir katılımcı ise geri bildirimde bulundu ve ilk izlenimler son derece olumlu görünüyor.

GamesRadar+ tarafından paylaşılan yeni bir habere göre, eski Half-Life ve Portal yazarı ve StrayBombay’ın şu anki CEO’su ve kurucu ortağı Chet Faliszek, Twitter’da yeni donanımla ilgili deneyimlerini paylaştı ve PlayStation VR 2’yi “çok iyi” olarak nitelendirdi.

PlayStation VR 2 ile ilgili bilgiler şu ana kadar biraz eksik olsa da, GDC 2022’de yapılması planlanan bir Unity sunumunun cihazla ilgili bazı ekstra ayrıntılar sağlaması bekleniyor. Bu sunum ve etkinlik, tüketicilerden ziyade oyun geliştiricilerini hedef alıyor ve bu nedenle oyun fragmanları ve tanıtımlarının gösterilmemesi ihtimali bulunuyor. Yine de bu sunum, Sony’nin bir sonraki sanal gerçeklik cihazından ne beklememiz gerektiği konusunda bize daha fazla fikir sağlayacaktır.

Henüz PlayStation VR 2 için resmi bir çıkış tarihi yok, ancak cihazın piyasaya sürülmesi için fazla beklememiz gerekmeyebilir. Söylentiler, Sony’nin yeni sanal gerçeklik cihazının 2023 yılının başında piyasaya sürüleceğini işaret ediyor. Şu anda cihazın GDC 2022’de kullanılabilir durumda olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bu söylentilerin doğru olma ihtimali bir hayli yüksek.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar