Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaDonanımRedmi yeni monitörünü satışa sundu

Redmi yeni monitörünü satışa sundu

Redmi’nin alt markası olan Xiaomi, Redmi Display 1A‘yı duyurduğundan bu yana monitör portföyünü genişletmeye devam ediyor. Firmanın eser gamı çoklukla bütçe dostu seçenekler içeriyor olsa da, geçen yıl kavisli bir monitör de piyasaya sürdü. Artık, Redmi ailesine yeni bir üye ekledi: Redmi Monitor A24.

Redmi Monitor A24, hem meskende hem de ofiste çalışma için eksiksiz olacak bütçe dostu bir monitör. Birebir vakitte rahat oyun oturumları için de hayli uygun. Bu monitörün ayrıntılarına göz atalım.

Redmi Monitor A24, 23.8 inç 1080p IPS ekran, 100Hz tazeleme suratı, 6ms reaksiyon müddeti ve ΔE<2 renk doğruluğuna sahip. 8-bit bir ekran olan bu eser, sRGB renk gamının %99'unu kapsıyor. 1000:1 kontrast oranına sahip olan ekran, 250 nit parlaklık kıymetine kadar çıkabiliyor.

Redmi yeni monitörünü satışa sundu

Tasarım tarafından bakıldığında, ekranın üç tarafında minimal çerçeve bulunuyor ve alt kısmında biraz daha kalın bir çerçeve yer alıyor. Ayrıyeten hayli ince bir yapıya sahip ve yalnızca 7.5mm kalınlığında. Monitörün standı eğimli olabilirken, sola yahut sağa hareket ettirme yeteneğine sahip değil. Duvar montajı yapmayı düşünenler için VESA montaj desteği bulunuyor. İrtibat açısından, yalnızca bir DP 1.4 ve HDMI arayüzü bulunuyor.

Redmi Monitor A24 şu an yalnızca Çin’de 499 yuan fiyatla satışta. Bu fiyat, dolar cinsinden yaklaşık 70$’a denk geliyor, bu da verilen özellikler göz önüne alındığında epeyce uygun bir fiyat. Lakin, global piyasada ne vakit satışa sunulacağı şimdi aşikâr değil.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar